بجنورد - معاون فرهنگي و اجتماعي ستاد دايمي تسهيلات سفرهاي نوروزي خراسان شمالي از آغاز توزيع اقلام تبليغي و فرهنگي ويژه نوروز 91 بين مسافران و زايران در اين استان از دوشنبه خبر داد.

'محسن عباسی' روز دوشنبه به ایرنا گفت: توزیع این تعداد اقلام تبلیغی و فرهنگی در راستای معرفی آثار تاریخی، صنایع دستی و گردشگری استان به مسافران نوروزی است.

وی اظهار داشت: اقلام تبلیغی و فرهنگی شامل نقشه استان و شهرستانها، ادعیه سفر، كتابچه های راهنما و آداب و رسوم نوروزی، بنرهای اطلاع رسانی و خیرمقدم به مسافران نوروزی است.

وی گفت: در تهیه بخشی از 80 هزار اقلام تبلیغی و فرهنگی، ادارات آموزش و پرورش، جمعیت هلال ‌احمر، نیروی انتظامی، اداره كل راه و ترابری، اداره كل حمل‌و نقل و پایانه ها، دانشگاه علوم پزشكی و شهرداری‌ها همكاری دارند.

عباسی افزود: این اقلام از طریق پایگاه‌های راهنمای نوروزی هلال‌احمر و پست‌های نیروی انتظامی مستقر در مبدانهای ورودی و خروجی شهرها، هتل‌ها، رستوران‌های بین‌راهی بین مسافران نوروزی در این استان توزیع می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی ستاد دایمی تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان شمالی با بیان اینكه در ایام تعطیلات نوروزی مسافران و زایران از طریق تولید برنامه‌های رادیویی نیز با جاذبه‌های خراسان شمالی آشنا می‌شوند، گفت: ستاد دایمی تسهیلات سفرهای نوروزی این استان با همكاری صدا و سیمای مركز خراسان شمالی اقدام به ساخت برنامه رادیویی با هدف معرفی جاذبه‌های تاریخی و گردشگری و معرفی آداب و رسوم مردم ساكن در این استان كرده است.

وی افزود: در این ویژه برنامه علاوه بر معرفی بناها و جاذبه‌ها، اجرای موسیقی محلی و مقامی، مسابقه و اخبار و گزارش راهنمای مسافران نوروزی پخش می‌شود و میهمانان نوروزی استان می‌توانند در این ایام از برنامه‌های متنوع صدا استفاده كنند.

عباسی گفت: در تولید این برنامه ها از كارشناسان اداره كل میراث فرهنگی نیز برای معرفی جاذبه های استان استفاده می شود.

وی افزود: ویژه برنامه‌ نوروزی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از 29 اسفند تا 13 فروردین ادامه دارد.

خراسان شمالی بین دو قطب گردشگری شمال و زیارتی مشهد مقدس قرار دارد و در تعطیلات نوروز سال 90 سه میلیون و 500 هزار مسافر و زایر از این استان تردد داشتند. ك/3

623

سرخط اخبار استان‌ها