مراغه - مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي گفت: همزمان با آغار سفرهاي نوروزي، باجه هاي اطلاع رساني در11 منطقه مراغه براي راهنمايي مسافران داير شد.

تراب محمدی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باجه های مركزی اطلاع رسانی این طرح در كلیسای هوانس و موزه ایلخانی این شهرستان دایر شده كه به صورت شبانه روزی آماده ارایه خدمات به مسافران هستند.

وی اظهاركرد: مركز كلیسای هوانس با شماره تلفن های 5 – 2247774 و موزه ایلخانی با شماره 2223700 پاسخگوی شكایات، انتقادات و پیشنهادات مسافران است.

وی ادامه داد: همچنین سه باجه در میادین ورودی این شهر در میدان مجلس، بسیج و مسافر(راه آهن) با همكاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهرداری و جمعیت هلال احمر مراغه در پارك مسافر و میادین بسیج، راه آهن، مادر و مجلس ایجاد شد.

وی، گفت: در هر كدام از این باجه ها یك نفر راهنما از ساعت 9 صبح تا 21 شب برای مسافران خدمات ارایه می دهد.

وی افزود: همچنین شش پایگاه اطلاع رسانی در آثار تاریخی شاخص آماده خدمت به مسافران بوده و دو پایگاه سیار نیز مسافران را راهنمایی می كند.

وی اظهاركرد: در این باجه ها بسته های فرهنگی ویژه آثار باستانی آذربایجان و شهرستان مراغه برای مسافران توزیع می شود.

محمدی، ادامه داد: در این شهرستان تمام اقدامات لازم برای اسكان روزانه 600 مسافر و بازدید از آثار شاخص تاریخی آن توسط ستاد نوروزی مراغه تدارك دیده شده است.

براساس آمار موجود تاكنون حدود 270 اثر تاریخی مراغه از بین بیش از یك هزار و 300 اثر تاریخی آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 147 كیلومتری جنوب غربی تبریز مركز آذربایجان شرقی واقع است.

7483/590/587

سرخط اخبار استان‌ها