۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۱:۰۶
کد خبر: 80045908
T T
۰ نفر

دمشق - تيراندازي افراد مسلح در روستاي حسيبه در نزديك منطقه القصير در شهر حمص در مركز سوريه به كشته شدن 13 غيرنظامي سوري منجر شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا) ، این حمله روز یكشنبه صورت گرفت و برخی از كشته های این حادثه زنان و كودكان هستند.

روزنامه الوطن نیز در شماره روز دوشنبه با اعلام كشته شدن 14 نفر در جریان این درگیری می نویسد،عملیات نیروهای امنیتی علیه افراد مسلح در این منطقه و اطراف استان ادلب در شمال غرب سوریه همچنان ادامه دارد .

این استان هفته گذشته شاهد عملیات گسترده ارتش سوریه برای پاكسازی از وجود افراد مسلح بود.

روزنامه سوری اضافه كرد،شماری از افراد مسلح در منطقه تلكلخ در اطراف شهر حمص در مركز سوریه خود را تسلیم نیروهای امنیتی كردند.

براساس این گزارش ، در منطقه كرم الزیتون در حمص نیز تعدادی گذرنامه جعلی و سرقتی از سوی نیروهای امنیتی كشف شد و در منطقه دیرالزور در شرق سوریه نیز در جریان درگیری بین نیروهای امنیتی و افراد مسلح ،شماری از این افراد كشته و مقادیری سلاح نیز از آنان كشف شده است.در جریان این درگیری دو افسر و سه سرباز سوری نیز كشته شدند.

روزنامه الوطن نوشت، در منطقه بین اریحا و جسر الشغور در شمال غرب سوریه و در استان ادلب نیز درگیری هایی بین نیروهای امنیتی سوریه با افراد مسلح كه اقدام به بستن راه كرده بودند ، رخ داد كه در جریان آن تعدادی از این افراد كشته و یا زخمی شده اند.

در جریان درگیری بین نیروهای امنیتی با افراد مسلح در خربه الجوز و عین البیضا در نزدیك جسر الشغور نیز شماری از این افراد كشته و برخی نیز دستگیر شده كه در بین افراد دستگیر شده دو فرد تحت تعقیب و خطرناك وجود دارد.

در این درگیری ،مقادیر سلاح ، مهمات و 25 بمب و چند دستگاه خودرو سرقتی دولتی نیز بدست نیروهای سوری افتاد.

به نوشته این منبع ، افراد مسلح روز گذشته نیز یك دهانه پل را در مسیر دمشق به درعا در جنوب سوریه و در نزدیك منطقه خربه غزاله منهدم كردند كه منجر به فروریختن بخشی از پل و قطع ارتباط در این مسیر شد.

این پل با استفاده از 700 كیلوگرم مواد منفجره تخریب شده است .

روزنامه الوطن همچنین امروز اعلام كرد كه افراد مسلح در روزهای اخیر با استفاده از برخی خودروهای دارای مصونیت متعلق به نمایندگان مجلس لبنان وابسته به جریان المستقل به رهبری سعد الحریری از طریق منطقه تلكلخ در شمال لبنان وارد سوریه شده اند .

بر اساس این گزارش هر خودرو از این نوع با خود 5 فرد مسلح را وارد سوریه می كند و با توجه به مصونیت این خودروها این اقدام از روز جمعه گذشته آغاز شده است .

روزنامه های امروز سوریه نیز صفحه های اول خود را به مراسم تشییع 27 كشته انفجارهای روز شنبه دمشق و وقوع انفجارهای روز یكشنبه شهر حلب در شمال سوریه اختصاص داده و تصاویری را در این ارتباط منتشر كردند.

روز شنبه نیز بر اساس اعلام برخی منابع پس از انفجار بمب در منطقه التحریر دمشق در جریان درگیری یك فرد كه گفته شد وهابی است از سوی نیروهای امنیتی سوریه بازداشت شد.

در جریان این بازداشت دو فرد دیگر كه در حال فیلمبرداری از صحنه دستگیری وی بودند ، نیز بازداشت شده اند.

خاورم**ا.ا**1436**5981

سرخط اخبار جهان