سلماس، اروميه - رئيس كميسيون عمران و نماينده مردم سلماس در مجلس شوراي اسلامي از آغاز عمليات اجرايي فاز نخست منطقه اقتصادي سلماس در سال 91 خبر داد و گفت: تاسيسات و واحد هاي توليدي و خدماتي اين منطقه در يكهزار هكتار زمين ساخته خواهد شد.

علی اكبر آقایی روز دو شنبه در جلسه شورای اداری سلماس افزود: این طرح با هدف توسعه فعالیت های تولیدی و صنعتی، ایجاد اشتغال مولد، رشد و توسعه صادرات غیر نفتی و تجارت بازرگانی خارجی در منطقه

' قره تپه ' در كنار راه آهن سراسر جمهوری اسلامی به تركیه و اروپا احداث می شود.

وی اضافه كرد: در سال 91 اجرای طرح های تامین آب شرب شهری و روستایی و احداث و تكمیل سد های مخرنی و تامین آب زراعی در اولویت قرار گرفته و برای اجرای این طرح ها افزون بر 120 میلیارد ریال منظور شده است.

وی اضافه كرد: طرح ها تامین آب سلماس، شامل تامین آب شرب سلماس و تازه شهر، تكمیل سد های مخزنی ' زولا ' و ' دریك ' و اجرای شبكه های آبیاری و زهكشی سد های یاد شده و احداث شبكه های آب كشاورزی است كه سال 91 با سرعت ادامه خواهد یافت.

آقایی با تجلیل از حضور شكوهمند مردم ایران در انتخابات 12 اسفند بر لزوم تلاش و فعالیت هر چه بیشتر و بهتر برای خدمت به مردم مومن و انقلابی تاكید كرد و اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی محل اتكا و امید مردم برای توسعه، رفاه ، آسایش و آرامش است، مردم انتظار دارند مجلس با تصویب قوانین زمینه های رشد و تعالی كشور را فراهم كند.

فرماندار سلماس نیز در این جلسه با تقدیر از آگاهی و شعور سیاسی بالای مردم در حركت های اجتماعی و سیاسی گفت: مردم ایران اسلامی در انتخابات مجلس نهم به ندای مقام معظم رهبری لبیك گفته و اینك نوبت نمایندگان و مسوولین است كه پاسخگوی نیازهای مردم باشند.

امام جمعه سلماس نیز در این جلسه با تاكید بر نقش مجلس شورای اسلامی در توسعه و آبادانی كشور لزوم اتحاد و همبستگی میان مردم و مسوولین را مورد تاكید قرار داد.

حجت الاسلام سید محمد موسوی گفت: مردم ایران و مسوولین نظام باید در سال جدید دست در دست هم و به دور از اختلاف و تشتت تنها برای اعتلای اسلام عزیز و ملت شریف ایران تلاش و مجاهدت كنند.

مسوولین و مقامات سیاسی و نظامی و انتظامی ، ائمه جمعه و جماعات در این جلسه انتخاب مجدد آقای علی اكیر آقایی برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی سلماس را به وی تبریك گفتند.

583/7127

سرخط اخبار استان‌ها