۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۰:۵۶
کد خبر: 80045896
T T
۰ نفر

سمنان - مسوول نمايندگي ولي فقيه در سپاه قائم (عج) استان سمنان گفت: حضور در راهيان نور عملي است كه ياد خدا در آن موج مي زند.

حجت الاسلام 'جعفر رعایتی' روز دوشنبه در پیامی خطاب به زائرین كاروانهای راهیان نور افزود: ذكر خدا عبادت است، حال اگر این ذكر خدا توأم با تفكر و تعقل باشد كه صد البته از هفتاد سال عبادت اثرگذارتر است.

وی گفت: سرزمین های نور قدمگاه شهیدانی است كه یك شبه ره صد ساله را پیمودند و این كیمیا دست نایافتنی بود الا به تهجد و ایمان و از همه مهمتر ولایتمداری.

رعایتی خاطرنشان كرد: شهیدان ثابت كردند كه آنچه ایمان را تكمیل می كند جز ولایتمداری نیست، تبعیت از امام است كه باعث خروش نیروی ایمان شده و آن را جهت می دهد.

وی تصریح كرد: شهیدان ثابت كردند كه حركت زاهدانه بدون چراغ ولایت، موجب خودرأیی می شود و در معركه عاشورا، با پیشانی پینه بسته از سجده، امام را تنها رها می كنند و چه بسا مقابل او می ایستند.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم (عج) استان سمنان اظهار داشت: شهیدان به فرموده پیر و مرادمان 'زاهدان شب و شیران روز' بودند، آنها در تاریكی شب بسان مادرمرده ها و عاصیان، سر برخاك می ساییدند و در روز گویی تنها دغدغه شان زمینگیر كردن دشمن مست از غرور بود.

وی با بیان اینكه حضور در سرزمین های نور گرفته از شهیدان، انسان را نورانی می كند و بر تلألو درونی انسان می افزاید، گفت: پس باید از شیوه شهیدان كه همان تبعیت از ولایت و پرورش روح ایمان در وجود خود است، درس گرفت و در این مسیر ثابت قدم بود، چرا كه ایمان و عمل صالح توأم با ولایتمداری، انسان را چون شهیدان سعادتمند می كند.ك/1

599

سرخط اخبار استان‌ها