سمنان - رييس پليس راه استان سمنان ترافيك در محور تهران - مشهد در محدوده استان سمنان را نيمه سنگين توصيف كرد و بر رعايت قوانين و مقررات توسط رانندگان تاكيد كرد.

سرهنگ 'علیرضا رضوی خبیر' روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ترافیك در این مسیر در حال افزایش است و احتمالا در ساعات عصر شاهد ترافیك سنگینی در این محور باشیم.

وی با تاكید بر رعایت فاصله طولی با خودروهای جلویی افزود: رانندگان و مسافران نوروزی به علت شرایط خاص جوی هنگام تردد در محورهای این استان به ویژه مناطق كوهستانی به توصیه های ماموران توجه و با سرعت مطمئنه حركت كنند.

وی با بیان اینكه تمامی راههای استان سمنان باز و تردد در آنها جریان دارد به همراه داشتن زنجیر چرخ و امكانات لازم سفر را ضروری دانست و گفت: بین 30 تا 35 دستگاه دوربین

بر تردد خودروها به ویژه سرعت آنان نظارت دارند.

وی افزود: در طرح نوروزی امسال 35 تیم پلیس راه كنترل محور تهران - مشهد در محدوده استان سمنان را بر عهده دارند.

رضوی خبیر با بیان اینكه هدف پلیس راه در طرح نوروزی تسهیل در تردد، جلوگیری از تخلفات حادثه ساز توسط برخی از رانندگان و ایجاد ایمنی ترافیك بیان كرد و اظهار داشت:تسهیل در تردد خودروها در مناطقی كه از نظر فیزیكی دارای اشكال است از دیگر اهداف طرح نوروزی پلیس راه است.

وی مهمترین محدودیت ترافیك در راههای استان سمنان را ممنوعیت تردد ناوگان مسافری و تریلی در محور قم - گرمسار ذكر كرد و با بیان اینكه پلیس راه تمامی محورهای اصلی و فرعی را در ایام نوروز تحت كنترل دارد گفت: افزایش كنترل در مسیر شاهرود - سبزوار به دلیل حجم بالای حوادث در این محور از مهمترین ویژگی طرح نوروزی پلیس راه است.

خبیر گفت: 20 دستگاه كانكس پلیس راه در محورهای استان سمنان در ایام نوروز مستقر و فعال می شود.

رییس پلیس راه استان سمنان به رانندگان عبوری از راههای این استان توصیه كرد به علت كویری بودن این استان در فواصل مختلف دقایقی حتما استراحت و سپس ادامه مسیر دهند و كمربند ایمنی را برای تمامی سرنشینان خودرو استفاده كنند.

بیش از 550 كیلومتر از مسیر 900 كیلومتری تهران - مشهد از استان سمنان می گذرد.ك/3

599

سرخط اخبار استان‌ها