سنندج -سرپرست اداره كل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان از فعال بودن چهار موزه در سطح استان براي بازديد مسافران نوروزي خبر داد.

امیر الهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: همزمان با آغاز سال نو و تعطیلات عید و افزایش مسافران نوروزی در كردستان تعداد چهار موزه در ایام نوروز فعال و تعداد 20 سفره هفت سین در مكان های مشخص شده سطح شهر برپا خواهد شد.

وی گفت: برای شناسایی صنایع دستی استان كردستان به گردشگران و مسافران نوروزی تعداد 14 نمایشگاه و 40 بازارچه سنتی نیز در سطح شهر سنندج و شهرستان های مریوان، بانه، قروه نیز برپا خواهد شد.

وی از فعالیت 40 جایگاه سوخت در طول شبانه روزی و برپایی 18 مكان برای اقامه نماز برای مسافران و گردشگرانی كه وارد استان می شوند، خبر داد.

الهی در ادامه گفت: سازمان میراث فرهنگی با همكاری اداره كل ارشاد اسلامی اقدام به برگزاری جشن ها و مراسم موسیقی و رقص كردی (هه لپركی) در سطح استان خواهد نمود و جهت رفاه حال مسافران ورودی به داخل اقدام به پخش 50 هزار بروشور راهنمای گردشگری در سطح استان می نماید تا مسافران دچار سردگمی نشوند .

شایان ذكر است استان كردستان دارای جاذبه های و مناطق گردشگری بكر و زیبایی از جمله غار كرفتو ، قلعه زیویه، كوه آبیدر و منطقه اورامانات است.ك/3

7346/7354

سرخط اخبار فرهنگ