اروميه - نماينده مردم آذربايجان غربي در مجلس خبرگان رهبري با عنوان اينكه تحريم هاي استكبار جهاني روحيه خود باوري و خوداتكايي را در ملت ايران تقويت كرده است گفت: برخلاف تصور دشمنان ايران اسلامي آسيبي از تحريم ها نخواهد ديد.

آیت الله سید علی اكبر قرشی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود : جامعه علمی و دانشمندان ایرانی به رغم تحریم های دشمنان توانسته اند به پیچیده ترین فن آوری ها روز دنیا دست یابند كه دوست و دشمن را به حیرت و تعجب واداشته است.

وی اضافه كرد: تمام كشورهایی كه امروز مجهز به دانش هسته ای هستند با حمایت یكی از قدرت های شرق و یا غرب به این دانش دست یافته اند ولی ایران اسلامی تنها كشوری است كه توانسته است با اتكا به توان علمی دانشمندان داخلی، دانش هسته ای را بومی سازی كرده و برای ادامه آن نیازی به كشورهای بیگانه نداشته باشد.

ایت الله قرشی افزود: امروز دشمن مذبوحانه تلاش می كند تا فعالیت های هسته ای ایران را متوقف كند، در حالی كه ایران اسلامی راهی را كه دشمنان حتی تصور آن را نمی كردند رفته است و تلاش دشمنان برای بازگرداندن ایران به نقطه آغازین تلاشی عبث و بیهوده است.

وی تاكید كرد: اتهام تولید سلاح های هسته ای به ایران از سر ناچاری و درماندگی است، استكبار جهانی از یك سو ادعا می كند مخالفتی با برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران ندارد و از سوی دیگر به انواع ترفند ها و توطئه ها و ارائه گزارش دروغ و خلاف واقع و اعمال فشار بر مجامع بین المللی، ایران را به خاطر فعالیت های صلح آمیز تحریم می كند.

ایت الله قرشی، ساخت هر نوع سلاح و وسیله ای كه جان انسان های بیگناه را تهدید می كند مغایر با شرع مقدس اسلام دانست و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب و مسوولین بلند پایه كشور ما بارها بر پایبندی ایران اسلامی به مبانی شرع مقدس اسلام و قوانین و مقررات بین المللی تاكید كرده اند، با این حال استكبار جهانی همچنان بر اتهام های واهی خود پافشاری می كنند.

وی تاكید كرد: ملت ایران به عنوان ملتی بزرگ با سابقه تمدنی چند هزار ساله، دست یابی به فناوری ها روز دنیا و علم و دانش را حق مسلم خود می داند، كشورهای غربی به خصوص آمریكا و انگلیس به هر سنگ بزرگی كه می خواهند سرشان را بكوبند، ملت ایران به راه خود كه راه استقلال، عزت و سرافرازی است ادامه خواهد داد.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: سیر تحولات اجتماعی و سیاسی جهان نشان می دهد، دوره سروری و یكه تازی غرب پایان یافته، جهان امروز شاهد درخشش خورشید حق و عدالت است كه از ایران اسلامی طلوع كرده و به تن های خسته و شلاق خورده مظلومان جهان روشنی و گرمی بخشیده است، سیاه نمایان و شب پرستان و جرثومه های استعمار كهنه و نو با هیچ ترفندی نخواهند توانست غرب گناه آلوده را از سراشیبی سقوط و انحطاط نجات دهد.

وی حضور گسترده و آگاهانه مردم در حركت ها سیاسی و اجتماعی و ایستادگی و مقاومت در مقابل توطئه های دشمنان را نمادی از تالولو خورشید حق و عدالت در ایران اسلامی دانست و افزود: حضور حماسی مردم ایران در انتخابات 12 اسفند نشان داد برخلاف تصور و تبلیغات دشمنان، ملت ایران با اتحاد و اقتدار در پشت سر رهبر معظم انقلاب در دفاع از كیان اسلام و ایران ایستاده و گامی به عقب نخواهد گذاشت.

8135/583

سرخط اخبار استان‌ها