۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۰:۳۶
کد خبر: 80045863
T T
۰ نفر

خبرهاي كوتاه از ميراث فرهنگي خوزستان

مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهرستان ایذه از اجرای برنامه های متنوع درمحوطه های باستانی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی خوزستان خدیجه ملامیرزایی گفت : پخش نماهنگ با عنوان ایذه شهر سنگ نگاره ها،برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با موضوع میراث فرهنگی و برگزاری مسابقه نقاشیئ كودكان با موضوع میراث فرهنگی با همكاری مركز آفرینش های ادبی و هنری شهرستان ایذه همراه با اهدای جوایز و اجرای نمایش عروسكی زنده برای كودكان و توزیع بروشور راهنمای گردشگران از جمله برنامه هایی است كه درمحوطه باستانی اشكفت سلمان در نوروز 91 اجرا می شوند.

وی همچنین افزود: نمایشگاه مردم شناسی ایل بختیاری، اجرای مسابقه نقاشی كودكان، برپایی سفره هفت سین و گرفتن عكس های یادگاری با پوشیدن لباس محلی بختیاری در محوطه باستانی كول فرح اجرا می گردد.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی ایذه گفت : محوطه های تاریخی خنگ اژدر و شهسوارنیز همچون سالهای گذشته همه روزه پذیرای میهمانان نوروزی و تورهای داخلی و خارجی خواهند بود. همچنین در ساختمان آیاپیر و كول فرح همه روزه نمایشگاه دستاوردهای باستان شناسی اشیاء سفالی دایر خواهد بود.

*****

ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی خوزستان برنامه های نوروزی شهر اهواز رادرایام نوروز 91 اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی خوزستان نصب بنر خوشآمدگویی، برپایی سفره هفت سین، برگزاری تورهای ارزان قیمت از جمله برنامه های اجرایی در شهر اهواز است كه در ایام نوروز اجرا می شوند.

در كنار این برنامه ها برپایی نمایشگاه صنایع دستی از 27 اسفندماه سال 90 تا 14 فروردین ماه سال 91 در پارك دولت و برگزاری تورهای ارزان قیمت اهوازگردی فرصتی را برای میهمانان نوروزی فراهم می آورد تا با صنایع دستی شهرستان اهواز و استان خوزستان همچنین اماكن تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهر اهواز آشنا شوند.

****

كلاس آموزشی راهنمایان جمعیت هلال احمر برگزار شد

با هدف راهنمایی و آشنانمودن گردشگران نوروزی با جاذبه های تاریخی،فرهنگی و گردشگری استان خوزستان كلاس آموزشی راهنمایان جمعیت هلال احمرتوسط معاونت گردشگری اداره كل میراث فرهنگی خوزستان برگزار گردید.

در این كلاس به راهنمایان جمعیت هلال احمر نحوه برخورد با مسافران و گردشگران نوروزی و چگونگی راهنمایی مسافران نوروزی با استفاده از نقشه گردشگری و هدایت گردشگران به سوی مكانهای گردشگری استان آموزش داده شد.

همچنین راهنمایان جمعیت هلال احمر با جاذبه های تاریخی، فرهنگی، دفاع مقدس و گردشگری استان به صورت اجمالی آشنا شدند و به منظور آشنایی بهتر با جاذبه های گردشگری استان به هر یك از شركت كنندگان در این كلاس یك بسته فرهنگی اهداء گردید.

گفتنی است در این كلاس آموزشی بخش هایی از فیلم فعالیت های ستاد نوروزی سال 90 نیز به نمایش گذاشته شد.

****

مانور اعزام ناظرین ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی 91 برگزار شد

طی مراسمی با حضور مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، معاونت گردشگری و اعضاء ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان و ناظرین ستاد مركزی مانور اعزام ناظرین ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی 91 از محل این اداره كل به سراسر استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان خوزستان به منظور بازدید از محل های اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و استقبال از مهمانان نوروزی ناظرین ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی 91 به صورت رسمی كار خود را آغاز نمودند.

گفتنی است ناظرین ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان خوزستان از اول اسفندماه كار نظارت بر تأسیسات گردشگری استان را آغاز كرده اند و با این مراسم نمادین به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز و در طول ایام نوروز 91 انجام وظیفه خواهند نمود.

643

سرخط اخبار استان‌ها