خرم آباد- استاندار لرستان از افزايش ظرفيت پذيرش و اسكان مسافران نوروزي در اين استان خبر داد و گفت: به منظور تامين رفاه و آسايش مسافران نوروزي، تمامي امكانات دستگاههاي اجرايي استان براي پذيرش و اسكان مسافران نوروزي بكار گرفته شده است.

حبیب الله دهمرده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاكید بر آمادگی تمام دستگاههای اجرایی برای استقبال از مسافران نوروزی افزود: علاوه برآماده سازی واحدهای اقامتی درسطح استان لرستان ، مدارس نیز برای اسكان مسافران نوروزی آماده شده است.

وی همچنین از آماده سازی مناطق گردشگری استان لرستان برای بازدید مسافران نوروزی خبر داد و گفت: امكانات مورد نیاز مسافران نوروزی در این مناطق فراهم شده است.

استاندار لرستان خاطر نشان كرد:به منظور خدمات رسانی به مسافران نوروزی در طول اقامت در استان لرستان ، علاوه بر آمادگی 100 درصد دستگاههای خدماتی ، مدیران این ادارات نیز تا پایان تعطیلات نوروزی در محل كار خود حضور خواهند داشت.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان نیز از اتخاذ تدابیر لازم برای تامین امنیت مسافران نوروزی و گردشگران خبر داد و گفت: ماموران انتظامی با استقرار در محل های اسكان مسافران نوروزی و گردشگران ، امنیت خانواده ها را تامین می كنند.

حسن شریعت نژاد با اشاره به كاهش آمار سرقت و مزاحمت در طول تعطیلات نوروز پارسال در سطح استان لرستان گفت : برای نوروز امسال تدابیر ویژه ای از سوی نیروی انتظامی اتخاذ شده است.

فرماندار خرم آباد نیز گفت : شرایط لازم برای استقبال و اسكان مسافران نوروزی در این شهرستان فراهم شده است.

مرتضی ولی پوری افزود: علاوه بر هتل ها ، مهمانپذیرها و متل های موجود در سطح شهرستان خرم آباد 700 كلاس درس و 350 تخته چادر توسط شهرداری و جمعت هلال احمر در سطح شهر خرم آباد برپا شده است.

وی اظهار داشت : در چهار بوستان دانشجو ، نسترن ، شریعتی و كیو چادرهای اسكان مسافران نوروزی برپا شده و امكانات مورد نیاز مسافران فراهم شده است.

فرماندار خرم آباد با اشاره به اینكه شهر خرم آباد به دلیل قرار گرفتن در مسیر شمال به جنوب سالانه میزبان مسافران نوروزی از مناطق مختلف كشور می باشد تصریح كرد : هیچ مشكلی برای اسكان مسافران نوروزی در خرم آباد وجود نداشته واین شهرستان برای پذیرش مسافران نوروزی كاملا آمادگی دارد.

مدیر كل آموزش و پرورش استان لرستان نیز از 15 درصد پذیرش میهمانان نوروزی در ایام تعطیلات نوروز امسال خبر داد و گفت : برای اسكان مسافران نوروزی 130 آموزشگاه در قالب بیش از یك هزار و 200 كلاس درس آماده شده است.

علی ماكنعلی افزود‌: این رقم نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش دارد.

وی افزود: برای رفاه بیشتر مسافرین نوروزی این كلاس‌ها به امكانات مناسب تجهیز شده‌اند.

مدیر كل آموزش و پرورش لرستان از آغاز به كار ستاد اسكان آموزش و پرورش در تمامی شهرهای استان خبر داد و گفت : سفر خانواده های فرهنگی به استان لرستان كه از اواخر هفته گذشته آغاز شده همچنان رو به افزایش است.

مدیر شركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان نیز از آماده سازی تمامی جایگاههای عرضه سوخت بنزین، سی ان جی و نفت گاز استان برای خدمت رسانی به مسافران نوروزی در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد.

سیدمحمدرضا موسوی خواه به خبرنگار ایرنا گفت: كار بازرسی و رفع نقایص احتمالی جایگاههای عرضه سوخت استان با حضور تیم های فنی و كارشناسی كه از مدتی پیش آغاز شده بود پایان یافت.

وی اظهار داشت: از 36 جایگاه عرضه سوخت سی ان جی در استان لرستان، 34 جایگاه به صورت كامل فعال و در مدار سرویس دهی قرار دارند و درحال حاضر كار رفع نقص دو جایگاه دیگر نیز در حال انجام است.

موسوی خواه تعداد جایگاههای عرضه سوخت در لرستان را 58 جایگاه عنوان كرد و افزود: از این تعداد 10 جایگاه دارای بنزین سوپر هستند، ضمن اینكه 43 جایگاه دیگر علاوه بر بنزین، نفت گاز نیز عرضه می كنند.

وی، از مسافران نوروزی استان لرستان خواست در صورت بروز هر گونه مشكل در روند عرضه سوخت خودرو مراتب را از طریق تلفن های كشیك 2205001 و 2202024 با كد 0661 برای پیگیری و رفع مشكل اعلام كنند.

مدیر شركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان همچنین اظهار داشت: به منظور تامین رفاه و آسایش مسافران نوروزی ، پنج باب نماز خانه بین راهی در سطح استان لرستان تجهیز شده و سرویس بهداشتی در 18 جایگاه سوخت فعال محورهای ارتباطی این استان نیز آماده شده است.

طرح نوروزی پلیس راه و یگان های امدادی استان لرستان كه از 24 اسفند ماه در محورهای ارتباطی این استان آغاز شده تا پانزدهم فروردین ماه 1391 ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان لرستان گفت: به منظور ایمنی مسافران و رانندگان قانونمدار ، در طول اجرای این طرح ، پلیس با رانندگان متخلف و حادثه آفرین با جدیت برخورد كرده و اعمال قانون خواهد كرد.

سردار علیزاده از حمایت پلیس راه از رانندگان قانون مدار در طول اجرای این طرح نیز خبر داد وگفت:در اجرای این طرح نقش همیاران پلیس بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد.

وی برپایی چادر در كنار پاسگاه های پلیس را از دیگر تدابیر اتخاذ شده در راستای اجرای این طرح عنوان كرد وگفت:در این چادرها امكان استراحت كوتاه مدت و موقت رانندگان فراهم شده است.

یگان های امدادی جمعیت هلال احمر ، اورژانس،آتش نشانی ، امداد خودرو و پلیس راه لرستان از هفته گذشته در محورهای ارتباطی استان لرستان مستقر شده اند.

محورهای ارتباطی استان لرستان به خاطر همجواری با هفت استان كشور و تردد كاروان های راهیان نور به سمت استانهای خوزستان ، ایلام و كرمانشاه از جمله محورهای شلوغ و پر تردد در ایام تعطیلات نوروز است.

در حالیكه تعطیلات نوروزی رسما از امروز ( 29 اسفند ماه ) آغاز شده دهها مسافر نوروزی از چند روز پیش به استان لرستان سفر كرده و در كمپ اسكان و نیز مدارس مستقر شده اند.

648/1625

سرخط اخبار استان‌ها