كرمان - فرماندار كوهبنان با اعلام آمادگي كامل اين شهرستان براي پذيرايي از مسافران و گردشگران نوروزي‌، گفت: جاذبه هاي مذهبي، طبيعي و تاريخي بسياري در اين شهرستان وجود دارد كه محل مراجعه گردشگران و مسافران نوروزي است.

' منصور متقی ' ‌روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مسافران نوروزی سایر شهرها از جمله مسافران مشهد مقدس می توانند با انتخاب مسیر كوهبنان به مشهد، ضمن گشت و گذار و استفاده از طبیعت بكر و حیات وحش حفاظت شده كوهبنان از طریق راور، طبس یا جاده آسفیچ به بهاباد به سمت مشهد حركت و ایامی مفرح و به یاد ماندنی را در این شهر تاریخی تجربه كنند.

وی با اشاره به آثار و ابنیه فراوان تاریخی و اماكن زیارتی و سیاحتی در شهرستان كوهبنان از جمله چهار امامزاده واجب التعظیم، سلسله حمام ها، برج ها و قلعه ها و مساجد تاریخی، اظهار داشت: شهر توریستی كوهبنان به عنوان بام فرهنگی استان كرمان در دل كوه ها با جاذبه های تاریخی و یادگار گذشتگان، در نوع خود در كشور و استان منحصر به فرد است.

متقی، بیان كرد: شهرستان كوهبنان در شمالی ترین نقطه و مرز استان كرمان با استان های یزد و خراسان جنوبی قرار گرفته است.

وی گفت: مسافران نوروزی می توانند از طبیعت بكر، حیاط وحش بی نظیر و آكواریم طبیعی كه نزدیك به 18 سال ماهی های عید را در خود جای داده در روستای باب گزك مشهور به میمند كوچك با بافت قدیمی و خانه های كنده شده در دل كوه ها كه هنوز هم مامن و موطن طبیعت دوستان و سیاحان است، بازدید كنند.

مركز شهرستان كوهبنان در فاصله 170 كیلومتری شمال كرمان واقع است.ك/3

7440/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها