اراك- استاندار استان مركزي گفت: موفقيت هاي چشمگير خودكفايي صنعت نفت بيانگر بي اثر بودن تحريم ها، فشار و تهديدهاي دشمنان است.

'علی اكبر شعبانی فرد' روز دوشنبه به مناسبت روز ملی شدن صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود تلاش های فراوان استكبار جهانی و كشورهای غربی برای تحریم نفت ایران، این صنعت شایستگی های خود را به خوبی به معرض نمایش جهانیان قرار داد.

وی بیان كرد: امروز شرایط بین المللی به سود نفت ایران است و دشمنان در تحریم این محصول استرتژیك و راهبردی كشور ناكام شده اند.

استاندار استان مركزی با گرامیداشت روز ملی صنعت نفت اضافه كرد: دست اندركاران صنعت نفت در سال جهاد اقتصادی برای تحقق منویات رهبرمعظم انقلاب اسلامی به خوبی وارد میدان شده و در عرصه اقتصادی و تولید درخشیده اند.

شعبانی فرد ادامه داد: حضور شركت‌های ایرانی در طرح‌های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاكنون هر روز پررنگ تر شده است به طوری كه اكنون در شرایط تحریم های غرب ، شركت های داخلی نه فقط توسعه میدان‌های بزرگ نفت و گاز كشور را عهده دار هستند، بلكه بخش عمده تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت را تامین می كنند.

وی یادآور شد: در استان مركزی افتتاح فاز دوم طرح توسعه شركت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند نیز بیانگر توانمندی و دانش به روز در عرصه تولید بنزین با رعایت استانداردهای روز دنیا است.ك/3

517/686

سرخط اخبار استان‌ها