مشهد _ رييس ايمني حريم راه هاي خراسان رضوي اعلام كرد : تردد در گردنه تيوان درگز و محور تربت حيدريه - مشهد با زنجير چرخ انجام مي شود.

مهندس علی رجایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : در حال حاضر تردد در گردنه تیوان محور قوچان - درگز بدون زنجیر چرخ ممكن نیست.

وی اظهار داشت : در مسیر تربت حیدریه - مشهد هم بویژه گردنه ها به علت برودت هوا و یخ زدگی ، جاده لغزنده است و رانندگان عبوری این مسیر باید زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

وی با بیان اینكه این مسیر هم اینك شن و نمك پاشی شده است ، گفت : امیدواریم ظرف یكی ، دو ساعت دیگر این مسیر بطور كامل باز شود در عین آنكه مسیر مشهد - تربت حیدریه مشكلی ندارد.

وی اظهارداشت : اكثر محورهای شمالی استان شب گذشته شاهد بارش شدید برف بود و برخی مسیرهای كلات ، نیشابور ، مه ولات ، باغچه ، فریمان ، تربت جام - باخرز و گردنه های تیوان و كبكان در محور درگز و سرولایت تا صبح امروز همچنان شاهد بارش برف بود.

به گفته وی ، وضعیت سایر مسیرهای استان عادی و ترافیك در آنها روان است.

وی با اشاره به آغاز سفرهای نوروزی و افزایش ترافیك محورهای استان بویژه در ساعات آینده از رانندگان خواست : با رعایت قوانین و مقررات ، توجه به علایم نصب شده در مسیر با سرعت مطمئنه حركت كنند.

وی با تاكید بر ضرورت استراحت كوتاه 15 دقیقه ای برای رانندگان بعد از دوساعت رانندگی ، گفت : بخش عمده تصادفات ما ناشی از خواب آلودگی ، انحراف به چپ و سرعت غیر مجاز است كه این استراحت می تواند تا حد قابل توجهی این حوادث را كاهش دهد.

2713/659

سرخط اخبار استان‌ها