دزفول _ گردو غبار در دزفول و ديگر شهرهاي شمالي خوزستان فروكش كرد و موجي از خوشحالي در مردم اين شهرها را ايجاد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا مردم شهرهای اندیمشك ,شوش, دزفول و گتوند در شمال خوزستان پس از چند روز متوالی وجود پدیده گردو غبار در منطقه,بامداد دوشنبه را شاهد هوایی پاك بودند و به لحاظ این موهبت درگاه الهی شكرگزاری كردند.

گردو غبار شدید روز گذشته به اوج رسید و موجب تعطیلی فعالیت اداری و دستگاههای دولتی در این مناطق بویه دزفول شده بود و مشكلات زیست محیطی فراوانی برای شهروندان و بیماران ریوی ,قلبی , كودكان و خانم های خانه داربه لحاظ نزدیك به نوروز و خانه تكانی مجدد به دنبال داشت.

گردو غبار كه از سمت كشور عراق بود موجب كاهش دید به كمتر از 400 متر رسید و رطوبت نسبی هوا را تا حد زیادی كاهش داد و به لحاظ وجود ریزگردها و افزایش ذرات معلق در هوا مشكلات تنفسی برای بسیاری از شهروندان ایجاد كرد كه به ناچار برای انجام امور روزمره از ماسك استفاده كردند.

مسوول ایستگاه هواشناسی صفی آباد دزفول در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت در زمان حاضر آسمان منطقه كاملا صاف همراه با وزش باد ملایم می باشد.

'علی كرمی ' افزود: شعاع دید كه به كمتر از 400 متر رسیده بود هم اینك به 14 كیلومتر می رسد و پیش بینی می شود تا 48 ساعت آینده هیپ پدیده خاصی در آسمان منطقه ملاحظه نشود.

538/

سرخط اخبار استان‌ها