تبريز- دبير ستاد دايمي تسهيلات سفر آذربايجان ‌شرقي گفت: اتوبوس‌هاي گردشگري به جاذبه‌ هاي استان افزوده است.

تراب محمدی روز دوشنبه اظهار كرد: اتوبوس ‌های گردشگری در ایام تعطیلات نوروز در شهرهای مختلف استان، گردشگران را به محل جاذبه‌ های تاریخی منتقل می كنند و این ابتكار در چهار سال گذشته به قدری با استقبال گردشگران مواجه شده كه خود اتوبوس‌های گردشگری به جاذبه‌ های گردشگری تبدیل شده است.

وی افزود: اتوبوس‌های گردشگری در اكثر شهرهای استان مانند سال‌ های گذشته برای تسهیل جابجایی و عبور و مرور گردشگران در بازدید از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری فعالیت می‌كنند.

محمدی یادآور شد: حجم بالای سفر به استان در سال‌های گذشته، توجه به ارایه اطلاعات درست و هدایت مسافران در مسیرهای مناسب گردشگری را بیش از پیش برای فعالان و مسوولان ستاد تسهیلات سفر استان ضروری كرده است.

وی ابراز كرد: در این راستا مانند سال‌های قبل، پیش‌بینی فعالیت تعداد قابل توجهی اتوبوس گردشگری برای انتقال به نقاط مهم گردشگری شهرستان ‌های استان انجام شده تا مسافران بتوانند ضمن بازدید از آثار و بناها و جاذبه‌های هر شهر، بر غنای سفر خود نیز بیفزایند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی افزود: به جز شهر تبریز، مراغه، مرند، میانه، جلفا و بناب نیز از اتوبوس‌ های گردشگری استفاده می‌كنند.

وی تاكید كرد: امیدواریم با فراهم آوردن تمام امكانات و توسعه زیرساخت‌های گردشگری، گردشگران و مسافران ورودی به آذربایجان‌ شرقی در نوروز 91 ، این استان را با رضایت و خاطره ‌ای خوش ترك كنند.

7237/587

سرخط اخبار استان‌ها