آستارا ـ رييس اداره تبليغات اسلامي آستارا اعلام كرد: 18 باب مسجد اين شهرستان براي اقامه نماز مسافران نوروزي امسال آماده سازي و تجهيز شده است.

حجت الاسلام حسن ملایكی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: برای این منظور مساجد روستای قره سو ، مسجد فاطمه زهرا(س) و مسجد جامع شهر لوندویل ، مسجد جامع روستای سیبلی ، صحن و نمازخانه امامزاده ابراهیم آستارا ، مسجد امام حسین(ع) شهرك عباس آباد و مساجد محمد رسول الله(ص) ، آبروان ، امام سجاد(ع) ، صاحب الزمان(عج) ، جعفر صادق(ع) ، امام رضا(ع) ، علی ابن ابی طالب(ع) ، مسجد جامع و مسجد فاطمه زهرا(س) شهر آستارا و نیز مسجد قدس روستای باغچه سرا ، مسجد روستای كشفی و مسجد روستای حیران به همراه نمازخانه پایگاه هلال احمر صیادلر آماده سازی و تجهیز شده است.

وی اضافه كرد: همه ساله در ایام تعطیلات عید مسافران و گردشگران زیادی به شهرستان آستارا می آیند كه همه نوع خدمات برای آنها فراهم می شود و باید بستر انجام فرایض دینی آنها نیز فراهم و آماده شود.

وی با اشاره به هماهنگی و اعلام آمادگی ادارات تبلیغات اسلامی و هیات امنای مساجد شهرستان برای استقبال از مسافران نوروزی و آماده كردن مسجد برای ادای فریضه نمازهای یومیه مسافران در نوبت های صبح ، ظهر و شب بیان كرد: امسال با نصب پارچه نوشته هایی ، مساجدی كه در مسیر اصلی مسافران نوروزی واقع شده ، برای این امر آماده سازی و معرفی شده است.

حجت الاسلام ملایكی ادامه داد: بهره گیری از مساجد در ایام تعطیلات نوروزی به غیر از وقت هایی كه اختصاص به نماز دارد ، اغلب مربوط به زمان هایی است كه شرایط بحرانی و نامساعد جوی در شهرستان حاكم باشد.

وی با بیان اینكه در ایام نوروز ، 9 مسجد در آستارا و لوندویل در تمام ساعات روز برای ارائه خدمات و سرویس دهی به مسافران و گردشگران نوروزی آمادگی كامل دارند ، اظهار داشت: در آماده كردن مساجد با اعضای هیات امنای این 9 مسجد هماهنگی لازم انجام شده است.

حجت الاسلام ملایكی مساجد جامع آستارا ، امام جعفر صادق(ع) ، علی بن ابی طالب(ع) ، امام رضای غریب(ع) ، محمد رسول الله(ص) ، صاحب الزمان(عج) ، آبروان و مسجد جامع و فاطمة الزهرا(س) شهر لوندویل را جزو مساجدی ذكر كرد كه در ایام نوروز موظف به ارائه خدمات شبانه روزی به مسافران هستند.

وی همچنین گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی بر مبنای تعالیم اسلام بنا شده و مردم و نظام توجه ویژه ای به نماز دارند و ما نیز به عنوان خادمان این نظام و مردم باید همه همت و تلاش خود را برای ترویج نماز به عنوان مهمترین ركن دین اسلام به كار ببندیم.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آستارا افزود: معیار سنجش اعمال فرد مسلمان، برپایی نماز است و ما نیز موظفیم كه شرایط اقامه نماز را در حد وسع حكومت اسلامی برای مؤمنان فراهم كنیم.ك/3

7105 / 535/695

سرخط اخبار استان‌ها