۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۹:۳۴
کد خبر: 80045778
T T
۰ نفر

زنجان - رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: با اجراي طرح تشديد بازرسي از صنوف مختلف در استان زنجان ميزان بازرسي ها در ايام پاياني سال 30 درصد افزايش يافته است.

'حمید صدری' روز دوشنبه بابیان این مطلب افزود: در قالب طرح تشدید بازرسی كه از 11 اسفند ماه در سطح استان آغاز شده تا 27 اسفند ماه پنج هزار و 612 مورد بازرسی صورت پذیرفته كه منجر به كشف 416 تخلف شده است.

وی بااشاره به اینكه این بازرسی ها با حضور 45 بازرسی دائمی و 120 بازرس افتخاری اجرا می شود، یادآور شد: نظارت در مراحل تامین، توزیع، ارائه خدمات به مردم و قیمت عرضه محصول صورت می گیرد كه زمینه مناسب را برای تامین مایحتاج عمومی و جلوگیری از تخلفات احتمالی در واحدهای صنفی فراهم می كند.

صدری بخش عمده بازرسی ها را در بخش كالایی شامل البسه و پوشاك، كیف و كفش، آجیل و خشكبار، خواربار و شیرینی جات اعلام كرد.

وی، عمده بازرسیهای انجام شده را شامل صنوف لبنیات، گوشت قرمز، گوشت مرغ، ماهی، قند و شكر، روغن نباتی، برنج، انبار و سردخانه ها، میادین میوه و تره بار و نمایشگاه های عرضه مستقیم كالا و بخش خدمات شركت های مسافربری، حمل ونقل درون شهری و برون شهری ذكركرد.

صدری یادآورشد: اماكن تفریحی و فرهنگی، سیاحتی و زیارتی، واحدهای اقامتی، غذاخوری ها و رستوران های بین شهری از دیگر بخشهای عمده بازرسی هایی است در تشدید بازرسی ها مورد توجه قرار گرفته است .

وی تصریح كرد : تاكنون 332 مورد پرونده به ارزش بالغ بر 836 میلیون ریال تشكیل و به تعزیرات حكومتی ارسال شده است.

صدری با اشاره به گزارشات رسیده به ستاد خبری سازمان افزود: طی این مدت 145 گزارش به این ستاد واصل كه به 120 مورد رسیدگی شده است.

رئیس سازمان صنعت ،‌معدن و تجارت استان خاطرنشان ساخت: این ستاد در ایام نوروز نیز آماده دریافت شكایات مردمی به صورت تلفنی با شماره تلفن 124 و به صورت حضوری می باشد.

596/522

سرخط اخبار استان‌ها