سمنان - معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري گفت: با نامگذاري سال 90 به عنوان سال جهاد اقتصادي ضرورت ها و اولويتها در انجام فعاليتها در كشور تبيين شد و اين نامگذاري تاثير مهمي در پيشرفت اقتصادي كشور داشت.

'یزدان حسن آبادی' روز دوشنبه افزود: توسعه اقتصاد به عنوان یكی از عوامل مهم پیشرفت كشورها به شمار می‌رود و توسعه اقتصادی بسترساز پیشرفت در زمینه‌های گوناگون است.

وی با بیان اینكه شاخص‌های توسعه اقتصادی ارتباط مستقیمی با افزایش بهره‌وری‌ و رشد مستقیم صنعتی، علمی و اقتصادی دارد اظهار داشت: ایران اسلامی گامهای اساسی در تعالی و پیشرفت در تمامی ابعاد برداشته و به عنوان كشوری با تكیه بر اقتصاد داخلی و كم كردن نیازمندی خارجی، موفق شده به رغم بحران اقتصادی، ثبات نسبی اقتصادی را مدیریت كند كه این یك امتیاز بزرگ برای كشور است.

وی خاطرنشان ساخت: همانطور كه مقام معظم رهبری نیز در پیام نوروزی سال 90 تاكید فرمودند جهاد اقتصادی لازمه آن جهاد و تحول اقتصادی و عملی و همت همه جانبه مردم و مسوولان و نیز وحدت كامل برای رساندن اقتصاد ایران به نقطه مطلوب است و نتیجه آن نیز ارتقای جایگاه ایران در معادلات بین‌المللی و اثرات داخلی مانند كاهش فقر و بیكاری بوده است.

حسن آبادی گفت: در سایه جهاد اقتصادی، ایران اسلامی توانست در افزایش ظرفیتهای اشتغال و كاهش بیكاری موفقیت‌های گسترده ای به دست آورد.

وی افزود: آنچه كه سبب شد مقام معظم رهبری، سال 90 را به نام سال جهاد اقتصادی بنامند، دستیابی به توفیقات حوزه اقتصادی و اجتماعی و نیز استحكام نظام جمهوری اسلامی ایران در الگوسازی موفق بوده است.

معاون استاندار سمنان گفت بر این اساس در سال 90 كشور موفقیتهای خوبی را در اجرای قانون هدفمند كردن یارانه‌ها، افزایش ظرفیتهای اشتغال و بهبود وضعیت تامین مسكن از جمله مسكن مهر داشته است.

حسن آبادی گفت: در حوزه‌های تجارت، صادرات غیرنفتی و مقابله با تحریم‌های ظالمانه نیز توفیقات بسیاری نصیب كشور شده است.

وی متذكر شد: پیگیری اهداف انقلاب اسلامی در منطقه علاوه بر سرمایه های معنوی، نیاز به بسترهای اقتصادی دارد و صف آرایی دشمنان، امروز در عرصه اقتصادی شدیدتر شده است و باید توجه داشت تضمین استمرار پیشرفت های كشور در عرصه های علمی و صنعتی مستلزم توانمندی اقتصادی است.

وی افزود: پیشرو بودن در عرصه های مختلف، زمانی تثبیت می شود كه قابلیت های اقتصادی آن را پشتیبانی نماید، در جهان كنونی، نظامی را مقتدر می دانند كه در حل مسائل معیشتی و تأمین نیازهای اقتصادی خود كارآمد و موفق باشد.

حسن آبادی گفت: یكی از ضرورتهای طرح و نامگذاری سال جهاد اقتصادی، موضوع قدرت اقتصادی و نقش آن در آینده انقلاب اسلامی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان افزود: در این سال با توجه به ركود جهانی و حربه های بیگانگان، با این پیام هوشمندانه رهبر فرزانه انقلاب مردم ایران مشكلات این سال را پشت سر گذاشته و به رغم كارشكنی های دشمن و تحریم هایی كه استكبار جهانی برای ایران در نظر گرفت، با به كار بستن عملی پیام رهبری و با الطاف الهی نقشه های دشمنان این نظام كارساز نشد.ك/3

599

سرخط اخبار استان‌ها