خلخال ، اردبيل - مديرعامل جمعيت هلال احمر استان از نجات جان هزاران نفر از مسافرين در راه مانده در جاده هاي مواصلاتي اين استان به كمك امدادگران اين جمعيت خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا ، بهرام غیبی در جریان بازدید از عملیات امداد و نجات نیروهای جمعیت هلال احمر خلخال افزود: طی 48 ساعت گذشته بیش از یك هزار و 300 مسافر در راه مانده و گرفتار شده در برف و یخ گردنه های الماس خلخال ، لنگان گرمی ، صایین نیر و گردنه كجل واقع در محور اردبیل به سرچم توسط نیروهای امداد و نجات هلال احمر استان كمك رسانی شده اند.

وی گفت: در این مدت 700 دستگاه خودروی گرفتار شده در كولاك جاده های مواصلاتی استان از برف و یخ رها و به كمك نیروهای امدادی این جمیعت به مقصد خود هدایت شده اند.

وی اظهار داشت: 24 تیم عملیاتی در قالب 18 پایگاه ثابت سیار و موقت و با بكارگیری 18دستگاه آمبولانس و 12 دستگاه خودروی كمك دار و نیز چند دستگاه ست نجات به صورت شبانه روزی در خدمت مسافرین و میهمانان نوروزی بوده و در این مدت 700 بسته غذایی بین مسافرین در راه مانده توزیع كرده اند.

وی گفت: با توجه به درخواست فرماندار خلخال مبنی بر نیاز به یك فروند بالگرد برای اعزام به روستای صعب العبور آق بلاغ كرد از توابع بخش مركزی خلخال موضوع پیگیری و با اعزام یك فروند بالگرد از سوی سازمان جمعیت هلال احمر كشور زن یارداری كه جانش در معرض خطر مرگ بود از طریق این بالگرد به یكی از بیمارستان های اردبیل منتقل و هم اكنون حال این مادر و نوزاد دخترش خوب و رضایت بخش است.

غیبی گفت: در طول شبانه روز گذشته نیروهای امداد و نجات این جمعیت با همكاری راهداران پرتلاش راه و ترابری استان موفق به نجات جان چند زن باردار در سطح روستاهای مناطق مختلف استان شده و به رغم مشكلات موجود ناشی از برف و كولاك شدید این افراد را با بكارگیری آمبولانس های كمك دار به مراكز درمانی انتقال داده اند.

وی گفت: هم اكنون 200 امدادگر كار امداد رسانی به مسافرین در سطح جاده های مواصلاتی استان را به عهده داشته و در تعطیلات نوروز به صورت شبانه روزی در خدمت مسافرین خواهند بود.

530/594/7119/530

سرخط اخبار استان‌ها