خلخال ، اردبيل - سرپرست شهرداري خلخال گفت: براي برفروبي و بازگشايي كامل خيابان ها و معابر انباشته از برف شهر خلخال به يك هفته زمان نياز است.

سیداحمد ساده روح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به رغم قطع بارش برف و كولاك در خلخال حجم برف انباشته شده

در سطح خیابان ها ، كوچه ها و معابر شهری به حدی است كه شهرداری خلخال با امكانات محدود موجود برفروبی خود تنها قادر به برفروبی و بازگشایی مناطقی از شهر در طول ساعات پس از قطع بارش برف شده است.

وی گفت: در كنار محدودیت دستگاههای سنگین برفروبی شهرداری خلخال تخلیه برف داخل حیاط منازل و یا پارك خودروها در كنار خیابان ها و كوچه ها به مشكل كندی عملیات برفروبی معابر شهر خلخال افزوده است.

وی از شهروندان خلخال خواست با پارك خودروهای خود در محلی مناسب و نیز پرهیز از خالی كردن و انباشت برف پشت بام ها و حیاط خانه ها در داخل كوچه ها با مامورین شهرداری در امر برفروبی و بازگشایی معابر همكاری كنند.

وی گفت: به رغم وجود برف سنگین در سطح بیشتر خیابان ها و معابر شهر مامورین شهرداری در طول كمتر از 12 ساعت برفروبی موفق به پاكسازی 30 درصد از معابر شهری از برف و یخ شده اند و تلاش می شود با اولویت بندی خیابان ها و معابر شهری كار عملیات بازگشایی مسیرهای مسدود شده از برف شتاب بیشتری گرفته و همه شهروندان خلخال بتوانند به طور مساوی از خدمات شهرداری در این زمینه بهره مند شوند.

وی افزود: بارش بیش از 50 سانتی متر برف در شهر خلخال و در این موقع از سال در نوع خود كم سابقه بوده و شهروندان خلخال نباید در امر پاكسازی شهر عجله كنند.

530/594/7119/530

سرخط اخبار استان‌ها