مدير منطقه سه شهرداري قزوين از افزايش 15درصدي تحقق بودجه در واحد املاك براي تملك اراضي براي پيشبرد اجراي طرح‌هاي عمراني در سال جاري نسبت به سال گذشته خبر داد.

'ناصر گنجی' در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال جاری 65 میلیارد ریال اعتبار برای تملك اراضی در منطقه سه شهرداری قزوین پیش بینی شده بود كه 60درصد تحقق پیدا كرده است.

گنجی با اشاره به تملك اراضی واقع در اجرای طرح های مصوب بیان كرد: برای پیشبرد اجرای پروژه پارك كوهستان باراجین كه باید هزار هكتار تملك شود، از سال گذشته تملك اراضی آغاز شده است كه با توجه به تحقق بودجه هر ساله قسمتی از این اراضی تملك می شود كه تاكنون 50درصد از اقدامات تملك به اتمام رسیده است.

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین به پروژه بازگشایی بلوار شرق ملاصدرا اشاره و تصریح كرد: تملك اراضی برای اجرای این طرح در حال انجام است و با توجه به گستردگی اجرای طرح هر ساله بودجه‌ای برای تملك اراضی اختصاص می‌یابد كه تا سال های آینده تملك این اراضی به اتمام می‌رسد.

وی به تشریح تملك اراضی پونك برای احداث بلوار شرقی و غربی پرداخت و گفت: مشكل معارضین این طرح در بلوار شرقی و غربی برطرف شده است كه هم‌اكنون به مرحله آماده سازی رسیده است.

گنجی در رابطه با تملك اراضی برای احداث بلوار ایران از شمال به جنوب در پونك افزود: تملك اراضی برای پیشبرد اجرای این طرح به طور جدی در حال پیگیری است و تا پایان سال با توجه به تخصص بودجه این مسیر بازگشایی خواهد شد.

وی در خصوص تملك اراضی واقع در اجرای پروژه زیرگذر مطهری به سمت نوروزیان گفت: در سال آینده در صورت تحقق بودجه مشكل معارضین برای بازگشایی این محور حل خواهد شد.

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین به اجرای پل رمپ و لوپ امام علی (ع) اشاره و بیان كرد: با همكاری شهروندان و تحقق بودجه در سال آینده مشكل معارضین قسمت لوپ در سال آینده حل خواهد شد تا اجرای پروژه به مشكل نخورد.

وی تورم و بالانس قیمت‌ها بعد از توافق با صاحب ملك یا زمین برای تملك را از عمده ترین مشكلات تملك اراضی عنوان كرد و توضیح داد: عدم همكاری به موقع برخی از شهروندان باعث می شود تملك اراضی به تاخیر بیافتد و این موضوع منجر به تاخیر در اجرای پروژه های عمرانی در سطح شهر كه برای رفاه حال شهروندان طراحی شده است می شود.

گنجی با تاكید بر همكاری دو جانبه مدیریت شهری و شهروندان برای تملك اراضی گفت: همكاری متقابل باعث خواهد شد شهرداری قزوین علاوه بر اخذ رضایت شهروندان در پیشبرد اهداف خود سریع تر حركت كند.

7389/ 1644

سرخط اخبار استان‌ها