دهدشت-با نزديك شدن به بهاري ديگر بيشتر مردم به خانه تكاني وتهيه اجناس شب عيد در خيابانها به گشت وگزار افتادند،وبراي استقبال از عيد سر از پا نمي شناسند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شلوغی بعضی از خیابانها نوید این را می دهد،كه مردم باید در عید همه چیز خود را نو كنند و چیزهای كهنه را از تن خود بیرون درآورند.

شهروندان دهدشتی هر ساله در آستانه این عید باستانی با آیین هایی خاص از جمله خانه تكانی و زدودن هرگونه غبار وكینه به استقبال این عید می روند.

گل فروشی ها وشیرینی فروشی های شهر در این روزها از رونق خوبی برخودارهستند، و تا ساعت های پایانی شب به خرید وفروش مشغول هستند.

در این روزها در هرگوشه خیابان تونگ های بلورین ماهی قرمز چشم هر كودكی را به خود خیره می كند.

خیابانهای دهدشت مملواز مردمانی است،كه سالی را پر از خاطرات خوب وبد پشت سر گذاشتند،برای آنها مهم نیست به چه شكل سپری شد، فقط این مهم است كه در این روزها آنها باید شاد باشند.

بیشتر مردم به خرید لباس روی می آورند،و بعضی ها هم برای اینكه شادی در آستانه عید در خانه های آنها باشد،برای فرزندان خود از دستفروشان كه تعداد آنها خیلی زیاد است ،لباسهایی كه بهای چندانی ندارد خرید می كنند.

دستفروشان نیز در این روزها برای فروش بیشتر كالاهای خود با حضور خود در چهار گوشه ی این شهر، بازار فروش را برای مردم آسان كردند.

رانندگان تاكسی در این روزها كه شلوغی وترافیك در بعضی از نقاط شهر آنها را آزار می دهد ، فقط دنبال 'دربستی' هستند تا كاسبی پر رونقی رادر روزهای عید داشته باشند.

/627/7531/671

سرخط اخبار استان‌ها