بندرعباس -جانشين استاندار هرمزگان گفت:جشنواره خليج فارس با حضور سفراي پنج قاره جهان در نيمه اول ارديبهشت سال آينده به مدت دو روز در بندرعباس برگزار مي شود.

علی علامه زاده در گفت وگو دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: سفرای 50كشور از پنج قاره برای شركت درجشنواره خلیج فارس دعوت بعمل آمده وهم اكنون وضعیت حضور آنان در دست بررسی است.

وی با بیان اینكه این جشنواره با موضوعات مختلف هنری برگزار می شود ابراز داشت: برگزاری این جشنواره در 9 و 10 اردیبهشت با اجرای منتخبان كشور و موضوعات مختلف هنری آغاز می شود.

علامه زاده با اشاره به اینكه تاكید استاندار هرمزگان برجهانی شدن این جشنواره است افزود: برگزاری این جشنواره كه با حضور مهمانان خارجی و كشوری است باید فرا تر از سطح كشوری ومنطقه ای باشد و از تمام ظرفیتها و قابلیتهای استان به بهترین وجه استفاده كرد.

جانشین استاندار خاطر نشان كرد:بازدید سفرا و مهمانان خارجی از جزایر و بنادر استان از دیگر برنامه هایی است كه در جشنواره خلیج فارس گنجانده شده است.

علامه زاده یاداور شد: به دستور استاندار هرمزگان برگزاری دو جلسه و تشكیل كمیته های دو روزه از برنامه های جنبی برای برپایی این جشنواره است.

وی،برپایی كنفرانس ملی خلیج فارس با كمیته های تخصصی با همت وزارت امور خارجه در آذر ماه سال آینده درتهران از دیگر برنامه ها یاد كرد.ك/2

668

سرخط اخبار استان‌ها