گچسارن - حرم حضرت بي بي حكيمه (س)در دل كوه هاي نفت خيز جنوب همچون نگين انگشتري مي درخشد و زيارتگاه زائران و مهمانان نوروزي است .

به گزارش ایرنا ، آستانه مقدسه حضرت بی بی حكیمه(س) كه در ضلع جنوبی در فاصله 100 كیلومتری شهرستان گچساران قرار دارد.

بقعه متبركه ایشان در موقعیت خاص جغرافیایی در میان دره هایی سر به فلك كشیده و نفت خیز قرار گرفته است .

بنا به گفته علما و بزرگان منطقه ،آن حضرت از كرامات بسیار بالایی برخوردار است، بطوری كه هر ساله تعدادی از دردمندان و افراد بیمار و لاعلاج را شفا می دهد.

این گزارش حاكیست ، نسب امامزاده طبق اسناد و روایات مختلف از دختران بلافصل حضرت امام موسی بن جعفر(ع) می باشد كه در زمان حكومت بنی عباس زندگی می كرده است.

حضرت بی بی حكیمه (س) در زمان امامت حضرت امام رضا (ع) كه دشمن در تعقیب آنها روز به روز بر شدت اعمالش می افزود، به اتفاق برادران و خواهران احمد بن موسی (شاه چراغ) فضل و حسین و حیدر و خواهران حكیمه و زبیده و خدیجه از نوادگان امام موسی كاظم(ع) از طریق خوزستان وارد استان فارس شده كه عده ای به شهادت می رسند و بقیه در كوهها و دشت بهبهان و اطراف پراكنده می شوند .

حضرت بی بی حكیمه(س) در این شرایط سخت و دشوار متوجه می شوند كه عده ای از جوان ها كشته شده اند دستور داده می شود زنها به كوه ها و بیابانها پناه ببرند كه دخت حضرت موسی كاظم (ع) در آنجا فوت می كند و هم اكنون مقبره آن حضرت همچون نگین انگشتری در دل كوه می درخشد.

رییس اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران در این باره گفت: حرم حضرت بی بی حكیمه (س ) از بزرگترین و محبوب ترین بقاع متبرك استان كهگیلویه و بویر احمد است كه همه ساله در ایام نوروز هزاران شیفته اهل بیت (ع) از داخل و خارج كشور به زیارت آن حضرت مشرف می شوند.

'الاكس نجیبی فر'در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با تمهیدات اندیشده شده در تعطیلات نوروزی امسال ستاد اسكان و خدمات نوروزی حرم مطهر فعال شده و آماده خدمات رسانی به زائران است .

555/627

سرخط اخبار استان‌ها