بندرعباس -استاندار هرمزگان به همراه معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري و مدير كل كميته امداد هرمزگان درآستانه عيد نوروز با چند خانواده ايتام زير پوشش كميته امداد در بندرعبا ديدارو ازآنان دلجويي كرد.

به گزارش ایرنا به نقل از اعلام روز دوشنبه روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، ابراهیم عزیزی در این دیدارها اظهار داشت: خداوند برای هر انسانی آزمایشی نهاده و آنكس كه سختی ها و مشكلات را گذرانده و در مسیر درست حركت كند درون وجدان خود و در درگاه الهی سربلند است.

وی با بیان اینكه آزمایش الهی تنها برای فقرا نیست افزود: چه بسا در آیات و احادیث آمده كه خداوند بلند مرتبه كسانی را با دادن مال و ثروت و دارایی می آزماید و می بینیم كه خیلی از اشخاص با داشتن دارایی های كلان به راه كج رفته و خواب یك آرامش و محبت واقعی را در سر می پرورانند و به آن نمی رسند.

وی گفت: البته چه در دارایی و چه در نداری احتمال كج روی بیشتر می شود و انسان همیشه باید مراقب باشد تا داشتن و یا نداشتن چیزی او را به گناه نیافكند.

نماینده عالی دولت در هرمزگان در ادامه خود استقلال و خود كفایی در خانواده های تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی(ره) را از سیاست های كلی و اصلی دولت دانست و بیان داشت: بطور حتم دست مهربان دولت و كمیته امداد از حمایت شما كه سزاوارترین هستید كوتاه نمی شود اما دولت قصد دارد با تسهیلات خود اشتغالی و كمك های بنیادی شما را به جایی برساند كه بتوانید خودتان از پس امورات بر بیایید و این سزاوارتر است.

عزیزی به طرح هدفمندی و پرداخت یارانه ها اشاره كرد و ادامه داد: به لطف خداوند متعال پرداخت یارانه ها موجب شده تا قسمتی از نیاز های شما برآورده شود و چتر حمایتی را ایجاد كند.

مقام عالی استان همچنین در این دیدار راهكاری اجرایی را برای تبدیل خانه های ویلایی افراد تحت پوشش به دو واحد نوساز مسكن مهر پیشنهاد داد بدین صورت كه منازل ویلایی كه برای افراد تحت پوشش ساخته شده فروخته شود و متناسب با پولی كه حاصل می شود به اضافه مقداری كمك دولت، یك یا دو واحد مسكن مهر نوساز تحویل آنها شود تا در یك واحد زندگی كرده و دیگری را اجاره دهند و از محل اجاره كمك هزینه ای را برای امرار معاش داشته باشند و سرپناه و سرمایه ای نیز برای آینده فرزندان آن خانواده گردد.

مقرر شد این طرح در شورای مسكن مطرح و مجاری قانونی آن برای تحویل زودهنگام و ویژه مسكن به این خانواده ها پیدا شود.

همچنین در این دیدارها استاندار هرمزگان و مدیركل كمیته امداد هرمزگان به مناسبت عید نوروز هدایایی به رسم تحویل این خانواده ها دادند. ك/1

668

سرخط اخبار استان‌ها