تبريز- مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي از كاهش بيش از 50 درصدي پرونده هاي هيات حل اختلاف كار استان خبر داد.

' یونس فاتح ' یكشنبه شب در نشستی با مجمع مدیران واحدهای تولیدی استان، افزود: با توجه به نقش محوری شوراهای سازش در حل و فصل مسایل و دعاوی بین كارگران و كارفرمایان و تعامل به وجود آمده در واحدهای تولیدی استان شاهد حل و فصل اختلافات هستیم.

وی گفت: در این راستا حضور كارشناسان روابط كار و تشكیلات كارگری و كارفرمایی در ایجاد همدلی و تفاهم و اعتماد در واحدهای كارگری نقش بسزایی ایفا می كند.

وی در بخش دیگری به فعالیت شوراهای سازش درون كارگاهی اشاره و اضافه كرد: برای اولین بار در كشور شوراهای سازش درون كارگاهی با هدف حل و فصل موضوعات كارگری در داخل واحدها ایفای نقش كرده و به میزان قابل توجهی از ارجاع پرونده ها به ادارات تعاون، كار و رفاه اجتماعی و طرح آنها در هیات های تشخیص و حل اختلاف جلوگیری كرده است.

فاتح ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی قوانین و مقررات كار و تامین اجتماعی برای گروه های مختلف اعم از نمایندگان كارگران و كارفرمایان از برنامه های ویژه ای است كه معاونت روابط كار به صورت عملیاتی به اجرا درآورده است.

7237/587

سرخط اخبار استان‌ها