كرمان - سخنگوي ستاد تسهيلات نوروزي استان كرمان، گفت: وزش توفان شن روز يكشنبه در بيشتر نقاط استان كرمان، مانع از ورود و خروج مسافران نوروزي در اين استان شد.

' محمدمهدی افضلی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: وضعیت نامساعد آب و هوایی روز گذشته موجب تاخیر در انجام پروازها و مسدود شدن سه محور مهم مواصلاتی كرمان - زاهدان، ‌كرمان- یزد و كرمان - خراسان جنوبی شد.

وی با اشاره به این كه توفان روز گذشته با سرعت 120 تا 160 كیلومتر بیشتر شهرستان های استان كرمان را درنوردید، تاكید كرد: ستاد تسهیلات نوروزی كرمان تمهیدات ویژه ای را برای اسكان فوری مسافران نوروزی اندیشید و بكار گرفت.

افضلی، در خصوص وضعیت مسافران نوروزی اسكان یافته در پارك ها و چادرهای مسافرتی نیز اظهار داشت: این افراد به مكان های امن منتقل شده اند و حداقل تا 24 ساعت آینده و زمان مساعد شدن آب و هوا، در این مكان ها حضور خواهند داشت.

وی از آمادگی استان كرمان برای اسكان بیش از 50 هزار گردشگر در روز خبر داد و گفت: ‌در مواقع ضروری مكان های ورزشی برای اسكان فوری گردشگران تجهیز می شود.

افضلی، تصریح كرد: در زمان حاضر بیشتر هتل ها و مهمانپذیرهای استان كرمان در اختیار مسافران نوروزی است.

بنابر این گزارش آسمان شهر كرمان هم اكنون صاف است اما سازمان هواشناسی كاهش نسبی دما را برای امروز دوشنبه در كرمان پیش بینی كرده است.ك/3

7440/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها