۲۹ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۷:۳۷
کد خبر: 80045689
T T
۰ نفر

اصفهان- يك طراح لباس با بيان اينكه ايران بايد كشوري مستقل در زمينه طراحي پوشاك باشد، گفت: طراحان جوان و پيشكسوت نيازمند توجه جدي مسوولان فرهنگي و اقتصادي هستند و براي مقابله با هجوم فرهنگ غربي بايد از طراحان داخلي در اين راستا حمايت شود.

'مرضیه علیزاد' روز دوشنبه در حاشیه نمایشگاه فروش بهاره اصفهان اظهارداشت: بسیاری از پوشاك مورد استفاده مردم از نمونه پوشاك تولید شده كشورهایی مانند تركیه و مالزی است.

وی افزود: كشور ما از طراحان خوبی برخوردار است ولی بدلیل اینكه حمایتی از آنها نمی شود به سمت تولید انبوه پوشاك پیش نمی روند.

به گفته علیزاد، قیمت بالای پارچه عمده ترین دلیل كنار كشیدن طراحان از تولید پوشاك است.

وی خاطرنشان كرد: بسیاری از خریداران، تهیه پوشاك ارزان و بی كیفیت را به پوشاك با هزینه بالا ولی با كیفیت را ترجیح می دهند.

این طراح لباس افول صنعت نساجی را بدلیل وارد كردن پارچه و پوشاك از كشور چین دانست.

یك جوان اصفهانی گفت: به نظر من بایستی یك لباس ضمن معرفی هویت ملی و فرهنگی از طراحی و زیبایی نیز برخوردار باشد.

میلاد صائب افزود:‌ مواد اولیه لباس های تولیدی نیز در اولویت دوم من است.

فاطمه رحمتی یك دانشجو كارشناسی ارشد گفت:‌ در صورت استفاده تولید كنندگان از طرح ایرانی و همچنین رعایت الگو های اسلامی می توان ضمن ارایه یك لباس با كیفیت ذوق ایرانی را به نمایش گذاشت.

وی افزود: نظارت دستگاههای فرهنگی و بازرگانی می تواند در استفاده از الگوهای غربی در لباس ها كه اغلب نیز ایرانی است جلوگیری كرد.

نمایشگاه بهاره اصفهان شامل 330 غرفه مواد پروتئینی، حبوبات، روغن نباتی، آجیل، خشكبار، گز و شیرینی، مبل، فرش، چینی و بلور، پولك و نبات، كفش، پارچه و لباس تا امروز در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل 'شهرستان' از ساعت 15 تا 23 برای بازدید مردم دایر است.

1724/7140/

سرخط اخبار استان‌ها