زاهدان- معاون عمراني و برنامه ريزي فرماندار نيكشهر گفت: همه امكانات لازم براي پذيرايي و اسقبال از مسافران نوروزي در اين شهرستان فراهم شده تا گردشگران طي نوروز اوقات مفرحي را در اين شهرستان سپري كنند.

'صاحب گل صالحی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 35 كلاس درس در قالب دو مدرسه با امكانات لازم برای اسكان مسافران نوروزی در این شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی بیان كرد: اكیپ های هلال احمر، راهداری، پلیس راه و اورژانس در محورهای ارتباطی این شهرستان مستقر شده اند تا ایمنی راه را حفظ كرده و به مشكلات مسافران رسیدگی كنند.

او اظهار داشت: سه اكیپ راهداری و 22 راهدار با برخورداری از 15 دستگاه ماشین آلات سنگین و سبك در محورهای ارتباطی این شهرستان كه به چابهار متصل می شوند، مستقر شده اند تا خدمات رسانی مطلوبی به مسافران نوروزی داشته باشند.

صالحی اضافه كرد: بوستان ها و میادین شهر برای نوروز زیباسازی شده اند و همچنین بنرهای راهنمای گردشگران در چند جای شهر نصب شده است.

معاون فرماندار نیكشهر گفت: بیش از 400 منطقه گردشگری اعم از جاذبه های تاریخی و طبیعی در این شهرستان وجود دارد كه در نوروز پذیرای گردشگران داخل و خارج از سیستان و بلوچستان است.

وی جاذبه های طبیعی نظیر آبشار و چشمه آب گرم، قلعه های تاریخی، نخلستان ها، مزارع و باغات سرسبز، رودخانه كاجو و اثر طبیعی سنگ نگاره ها را از مناطق گردشگری شهرستان نیكشهر برشمرد.

شهرستان نیكشهر در جنوب سیستان و بلوچستان واقع شده است.

7306/7315/7437

سرخط اخبار استان‌ها