۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۲۳:۳۳
کد خبر: 80044482
T T
۰ نفر

تهران- جنبش صدر عراق ( پيروان مقتدي صدر) اعلام كرد يك سرباز آمريكايي را كه زنداني اين جنبش بود آزاد كرده و به سازمان ملل متحد تحويل داده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پیروان مقتدی صدر روحانی شیعه عراقی ضمن اعلام این خبر، هویت این سرباز را رندی مایكل و یا رندی مایكل هیل اعلام كردند.

به گفته دو تن از مقامات جنبش صدر كه نامی از آنان برده نشده است، جنبش مذكور سرباز آمریكایی را به هیات مامور سازمان ملل متحد در عراق تحویل داده است.

این درحالی است كه سخنگوی هیات مامور سازمان ملل متحد در عراق نیز در واكنش به انتشار این خبر اعلام كرده است كه هنوز نمی تواند هویت سرباز آمریكایی آزاد شده را مورد تایید قرار دهد.

بر اساس این گزارش، به نظر می رسد كه خبر اعلام شده از سوی جنبش صدر با آنچه كه پنتاگون پیشتر اعلام كرده بود در تناقض است.

پنتاگون پیشتر در ماه فوریه اعلام كرده بود كه بقایای آخرین سرباز آمریكایی كه گفته می شد در عراق مفقود شده را كشف كرده است.

به گفته مقامات جنبش صدر، این سرباز آمریكایی در ماه ژوئن سال 2011 میلادی به اسارت گردان روز موعود كه یكی از شاخه های شبه نظامیان ارتش مهدی صدر محسوب می شوند، درآمده بود

به گفته این مقام جنبش صدر، مقتدی صدر دستور داده بود تا این سرباز آمریكایی را به نشانه حسن نیت آزاد كنند تا نشان دهد كه وی هیچ مشكل و اختلافی با مردم آمریكا ندارد.

به گفته این مقام وابسته به جنبش صدر، مقتدی صدر دستور داده بود كه این سرباز آمریكایی به سازمان ملل تحویل داده شود.

1592

**2351**

سرخط اخبار جهان