۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۲۲:۴۶
کد خبر: 80044462
T T
۰ نفر

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين گفت: مسافران نوروزي در راه مانده جاده‌هاي قزوين - زنجان و قزوين- رشت شنبه شب در قزوين اسكان داده شدند.

'اسدالله بیرانوند' شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بارش برف و كولاك و سرمای شدید هوا افزود: با برودت هوا در روز شنبه و بارش برف در محورهای بزرگ، راه (تهران - زنجان و قزوین- رشت- همدان ) به دلیل یخ زدگی و بارش متناوب برف بسته ماند.

وی اظهار داشت: مسافران در راه مانده با همكاری ستاد حوادث غیر مترقبه استان، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهرداری، آموزش و پرورش و اداره راه ساماندهی و پذیرایی شدند.

بیرانوند با اشاره به وضعیت اضطراری اسكان مسافران تصریح كرد: با توجه به ضرورت ساماندهی مسافران و اشغال تمام ظرفیت اقامتی، با همراهی كمیته اسكان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی از مساجد، مدارس و زائر سراها برای اسكان اضطراری مسافران استفاده شد.

وی با بیان اینكه در حال حاضر چهار هزار نفر از مسافران در سطح شهر اسكان داده شده اند، افزود: با توجه به روند نامساعد هوا در روزهای آینده، ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان قزوین تدابیر ویژه‌ای برای اسكان اندیشیده و برنامه پیش گیری از حوادث و همراهی جهت ارائه خدمات را به مسافران دارد.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین یاد آور شد: همچنین در سطح شهرستانها بخصوص تاكستان كار اسكان مسافران بخوبی انجام شده و جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد.

وی افزود: تاكنون به افراد در راه مانده از نظر پوشاك و وسایل گرمایی و غذای گرم امداد رسانی شده است.

گفتنی است با بارش شدید برف در استان قزوین و بسته شدن راههای مواصلاتی بیش از یكصد اتوبوس بین راهی وارد شهر قزوین شدند.

مسیر راه قزوین - رشت از ظهر امروز به علت كولاك شدید و بارش برف تا اطلاع ثانوی بسته است.

براساس این گزارش در محور قزوین همدان مسیر ضیاء آباد به سمت همدان و قزوین به دلیل بارش برف بسته شده است و در آزاد راه قزوین زنجان نیز از محور ابهر - به سمت زنجان بسته شده است.

این اتوبوسها كه از استانهای غربی و شمالی راهی تهران بودند و همچنین تعدادی از اتوبوسها كه‌از مسیر تهران به‌سمت شمال و غرب كشور حركت می‌كردند با بسته شدن راهها مجبور به توقف در خیابانهای شهر قزوین شدند.

با ورود این اتوبوسها به درون شهر مسولان استان و نیروهای امدادی و هلال احمر با اسكان مسافران در مساجد و حسینیه‌ها به پذیرایی از آنان پرداختند.

7389/ 1644

سرخط اخبار استان‌ها