زاهدان - مدير شركت آب و فاضلاب سيستان و بلوچستان گفت: خط دوم انتقال آب شرب از زابل به زاهدان كه تاكنون 30 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است حداكثر طي يك و نيم سال آينده به بهره برداري مي رسد .

'محمد رضا كرمی ن‍ژاد' افزود: با راه اندازی از این طرح عمرانی همه مشتركین زاهدانی از آب آشامیدنی شیرین و با كیفیت بهره مند شده و نیاز این شهرستان طی 25 سال آینده تامین می شود.

به گزارش شنبه شركت آبفا، وی اظهار داشت: مصمم هستیم این پروژه را كه اجرای آن از خرداد ماه امسال در قالب ساخت تصفیه خانه، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال به نام 'مهر ماندگار' آغاز شده است به عنوان یكی از دستاوردهای ارزنده دولتمردان

در حوزه آبفا تا پایان دولت دهم به پایان رسانیم.

وی با بیان اینكه پروژه خط دوم انتقال آب به شهر زاهدان با اعتبار اولیه سه هزار و 220 میلیارد ریال دارای 200 كیلومتر خط انتقال، چهار ایستگاه پمپاژ و یك تصفیه خانه در شهر زاهدان است، گفت: در ابتدا قرار بود این پروژه طی سه سال به اتمام رسد اما با تاكیدات صورت گرفته مدت زمان اجرای كامل آن به 18 ماه كاهش یافت.

وی اضافه كرد: اكنون با تسطیح كل مسیر خط انتقال آب از زابل به زاهدان و 300 هزار مترمكعب عملیات خاكبرداری از محل احداث مخازن، تلمبه خانه ها و خط انتقال و همچنین 30 كیلومتر حفر ترانشه و 60 كیلومتر لوله گذاری اجرای پروژه با شتاب مناسب در دست انجام است.

وی ادامه داد: زمین برای احداث تصفیه خانه پروژه خط دوم انتقال آب از زابل به زاهدان خریداری و تحویل پیمانكار شده و در این راستا تصفیه خانه آب شماره 2 زاهدان در كنار تصفیه خانه آب كنونی شهر ایجاد خواهد شد.

مدیر شركت آبفای سیستان و بلوچستان گفت: در زمان حاضر 65 درصد مشتركین شهر زاهدان از آب شیرین بهره مند هستند.

7315/2729

سرخط اخبار استان‌ها