ملاير – امام جمعه ملاير بر توجه به معنويات در گردش هاي نوروزي تاكيد كرد و گفت: سير و سفر بايد بر عبرت گيري و معنويت انسان ها بيفزايد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید'رضا فاضلیان' روز شنبه در دیدار با كاركنان اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر افزود:‌ سفر كردن باید علاوه بر ایجاد احساس شادی در وجود انسان، موجب تغییر حالت درونی و روحی آنان نیز شود.

وی با بیان اینكه در آیات و روایات بسیار به سفر همراه با معنویت تاكید شده، اظهار داشت:‌ مسافرت باید برای انسان سرمایه معنوی داشته باشد، چراكه بسیاری از گذشتگان و بزرگان تاریخ بعد از سفر دچار تحول شده و به مقام بالای معنویت رسیده اند.

حجت الاسلام فاضلیان همچنین بر بازدید از اماكن متبركه و امامزادگان در ایام نوروز تاكید كرد و بیان داشت: با توجه به اینكه این اماكن انسان را بیشتر به خدا نزدیك می كند، بهتر است مردم لحظه های تحویل سال در این مكان های مقدس حضور داشته باشند.

امام جمعه ملایر میراث فرهنگی را شامل دو بخش فرهنگی و ظاهری و معنوی و باطنی دانست و گفت: توجه ما باید بیشتر به میراث باطنی و معنوی باشد و هركس در این مسیر سیر و سفر كند، عاقبت خوبی خواهد داشت.

حجت الاسلام فاضلیان همچنین بر آماده سازی اماكن دیدنی و بناهای تاریخی ملایر برای بازدید و استفاده بهتر و مناسب مسافران توسط اداره میراث فرهنگی تاكید كرد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگی ملایر نیز با تشریح عملكرد ستاد تسهیلات نوروزی ملایر گفت: روایت های ائمه معصوم(ع) در اسلام مهر تاییدی بر نوروز و سنت ایرانیان است.

'محمدرضا بشری' افزود: ایام نوروز بهترین فرصت برای ایرانیان است تا بهترین استفاده را از لحاظ معنوی و گردشگری و سفر داشته باشند.

وی از آمادگی اماكن دیدنی، تفریحی، گردشگری و بناهای تاریخی این شهرستان در ایام نوروز خبر داد و اظهار داشت: در اماكنی چون موزه لطفعلیان و تپه نوشیجان سفره هفت سین آماده شده است.

بشری ادامه داد: بیش از 15 هزار بروشور، نقشه و راهنمای شهر بین مسافران توزیع می شود و در سطح شهر نیز بنرهایی در قالب خوش آمدگویی به مسافران نصب شده است.

وی همچنین از آغاز احداث كمپینگ گردشگری در شهر سامن با اعتبار یك میلیارد ریال خبر داد و افزود: در بهار سال 91بخشی از شهر زیرزمینی سامن برای بازدید گردشگران آماده می شود.

7528/551

سرخط اخبار استان‌ها