رزن – فرماندار رزن گفت: وظيفه تنظيم بازار دو وجهي است كه از يك طرف توليد كننده و در طرف ديگر مصرف كننده قرار دارد ضمن اينكه براي مصرف كننده كالا بايد مناسب، ارزان و با كيفيت باشد و براي توليد كننده نيز اقدامات بايد به گونه اي باشد كه صرفه اقتصادي لازم را داشته باشد.

به گزارش ایرنا ناصر صفایی روز شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان رزن اظهار داشت: بازار شب عید و ستادی كه متشكل از مدیران شهرستان در این خصوص است تشكیل شده و تنظیم بازار را در اختیار داشته و در اولویت كاری و دستور كاری مدیران است.

وی بیان داشت: تنظیم بازار و رسیدگی به مباحث مهمی همچون معیشت مردم در شرایط فعلی كه به ایام پایانی سال نزدیك می شویم در اولویت كاری مسئولان بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینكه اقدامات خوبی در بحث تنظیم بازار در شهرستان صورت گرفته است، اظهار داشت: با پیش بینی های خوبی كه در مباحث مختلف انجام شد ذخیره لازم برای میوه و ارزاق مورد نیاز مردم فراهم است و مشكل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به اینكه قیمت میوه در رزن مناسب است، گفت: گوشت قرمز و گوشت مرغ نیز به اندازه نیاز بازار تأمین و توزیع شده است.

فرماندار رزن بزرگترین وظیفه مسئولان را خدمت رسانی به صورت تمام وقت به مردم دانست و خاطر نشان شد: مسئولان باید در كنار مردم به مسائل و مشكلات آنان رسیدگی كرده و در ایام نوروز تمام وقت در خدمت مردم برای رفع مشكلات آنها آماده باش باشند.

وی نظارت، كنترل و مراقبت بر بازار را از مهمترین وظایف مسئولان دانست و یادآور شد: مسئولان باید با اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی از اقدامات دستگاه خود و نیز پیش بینی هایی كه انجام داده اند مردم را به آینده امیدوار سازند.

وی به وظایف دستگاه های نظارتی در ایام نوروز اشاره كرد و عنوان كرد: دستگاه های نظارتی نیز باید با جدیت و قدرت تمام با محتكران و متخلفان در امر عرضه و تقاضای بازار برخورد كنند و كوچكترین اغماضی در این رابطه پذیرفتنی نیست.

7527/551

سرخط اخبار استان‌ها