خرم آباد - مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان لرستان گفت: نرخ بيكاري استان لرستان براساس آمارهاي رسمي مركز ملي آمار ايران در سال گذشته حدود دو درصد كاهش يافته است.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، حامد ویس كرمی در ستاد برنامه ریزی استان لرستان، افزود: نرخ بیكاری لرستان در تابستان سال 90 از سوی مركز آمار ایران 4/15 درصد اعلام شده كه نشاندهنده كاهش دو درصدی نرخ بیكاری استان نسبت به بهار همین سال و همچنین سال 89 است است.

وی اظهار داشت: درهمین ارتباط نرخ بیكاری استان لرستان در سال 89 از سوی مركز ملی آمار ایران 3/17 اعلام شده بود.

ویس كرمی تصریح كرد: تنها مرجع رسمی اعلام نرخ بیكاری در كشور مركز ملی آمار ایران است و استان ها هیچ نقشی در تعیین، اعلام و كاهش و یا افزایش نرخ بیكاری نداشته و ندارند.

به گفته وی، مركز ملی آمار ایران در بهار سال جاری نیز میزان نرخ بیكاری استان لرستان را 3/17 درصد اعلام كرد كه كاهش این نرخ به 4/15 درصد در یك دوره تقریبا شش ماهه، نشاندهنده برنامه ریزی، تلاش و كار علمی و كارشناسی انجام شده در راستای اشتغالزایی و رفع معضل بیكاری لرستان است.

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان لرستان افزود: نرخ بیكاری استان لرستان در سال 88 نیز از سوی مركز ملی آمار ایران 1/19 درصد اعلام شده كه در دو سال گذشته شاهد كاهش چهار درصدی نرخ بیكاری استان به واسطه تلاش های ویژه مدیران اجرایی استان و همچنین عنایت دولت به این استان هستیم.

ویس كرمی با اشاره به موفقیت چشمگیر استان لرستان در زمینه انجام تعهد سهمیه تعیین شده برای ایجاد شغل در سال جاری، گفت: در سایه اقدامات علمی و كارشناسی شده و نظارت و پیگیری های جدی استاندار لرستان، میزان اشتغالزایی استان در سال جاری با حدود 116 درصد فرار از تعهد و سهمیه تعیین شده استان بوده است.

1625

سرخط اخبار استان‌ها