تهران - اولين جلسه شوراي عالي فضاي مجازي با حضورسران سه قوه و به رياست رييس جمهور تشكيل جلسه داد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ این جلسه كه عصر روز شنبه با حضور اعضای حقوقی و حقیقی این شورا در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، دكتر محمود احمدی نژاد رییس شورای عالی فضای مجازی به اهمیت و جایگاه این شورا در كشور اشاره كرد و گفت: همانطور كه رهبرمعظم انقلاب فرمودند در شرایط فعلی كشور و جهان، فضای مجازی از جایگاه ویژه برخوردار است، به طوری كه امروزه ابعاد گستره آن در زندگی فردی و اجتماعی انسانها نقش بسزایی را ایفا می كند.

رییس جمهور با اشاره به ابعاد مختلف مدیریت فضای مجازی در كشور ، اظهار داشت: در شرایط كنونی مركز ملی فضای مجازی می تواند به عنوان نقطه ای متمركز در سیا ست گذاری ها و تصمیم گیری ها كلان كشور در عرصه سخت افزاری ، نرم افزاری و صیانت از آسیب های این فضا تاثیر گذار باشد.

دكتر احمدی نژاد در ادامه فضای مجازی را فضای نامحدود توصیف كرد و گفت: از آنجایی كه فضای مجازی ، فضای نامحدود است و در آن مرزها برداشته شده، باید تلاش شود تا با برنامه ریزی دقیق از فضای سایبری در راستای اهداف و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده كرد.

در این جلسه همچنین اعضای این شورا به بیان دیدگاه ونقطه نظرات خود درخصوص نحویه شكل گیری مركز ملی فضای مجازی، مبانی ، فرصت ها وبهره گیری ازفرصت های ملی، به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در تاریخ 1390.12.17 طی حكمی ضمن تاكید بر تشكیل شورای عالی فضای مجازی كشور، اعضای حقیقی و حقوقی آن را منصوب كردند كه ریاست این شورا برعهده رییس جمهور می باشد.

**شبد** 3404

سرخط اخبار سیاست