فيروزكوه- مدير آموزش و پرورش شهرستان فيروزكوه از تجهيز مدارس به LCD، يخچال و فرش به منظور پذيرايي هر چه شايسته تر از ميهمانان نوروزي خبر داد و گفت: در اين راستا 20 كلاس درس مدارس شهرستان به طور درجه يك آماده سازي شده است.

'سید محمود حسینی نیا' عصر شنبه در آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان فیروزكوه در سال 90 با شادباش فرا رسیدن عید نوروز و آغاز بهار طبیعت، تصریح كرد: چهار مدرسه شهرستان برای اسكان مسافران و فرهنگیان و سه مدرسه به منظور استفاده در زمان حوادث غیرمترقبه پیش بینی و در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینكه فیروزكوه در سالی كه گذشت جزء شهرستان های برتر استان در حوزه خدمات رسانی به مسافران نوروزی بوده است، گفت: با اطلاع رسانی مناسب از طریق نصب بنرها، ان شاء الله میهمانان نوروزی با خاطره خوشی فیروزكوه را ترك خواهند نمود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزكوه همچنین با تبریك حضور حماسی مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، افزود: بحمدالله از آزمون بزرگ الهی انتخابات سربلند بیرون آمدیم و دشمنان و بدخواهان نظام را با یاس و نا امیدی مواجه كردیم.

وی با اشاره به برنامه های ماه گذشته این نهاد، خاطرنشان كرد: برگزاری مراسم هفته منابع طبیعی و روز درختكاری در دبستان 'پیامبر اعظم (ص)'، برگزاری مراسم جشن نیكوكاری با همكاری كمیته امداد امام خمینی (ره) در مدرسه دخترانه 'حضرت فاطمه زهرا (س)' و برگزاری جشن تكلیف دانش آموزان پایه سوم ابتدایی دختران در زینبیه مسجد 'حضرت موسی بن جعفر (ع)' برنامه های شاخص این نهاد در اسفند ماه بوده است.

حسینی نیا همچنین از اعزام 10 نفر از مربیان پرورشی شهرستان به مشهد مقدس، مشاركت 13 مدرسه در بحث انتخابات و در اختیار قرار دادن امكانات سخت افزاری و نرم افزاری، پیگیری برنامه های جشنواره 'خوارزمی' و اهداء جوایز و تشویق 22 دانش آموز برتر در طرح 'جابر بن حیان' خبر داد و تصریح كرد: با مشاركت خیرین مدرسه ساز شهرستان، دو زمین پنج هزار متر مربعی و دو زمین 500 متر مربعی برای امر مقدس مدرسه سازی در منطقه اختصاص یافت.

وی همچنین از تخصیص پنج درصد عوارض شهرداری ها به این نهاد خبر داد و خاطرنشان كرد: در صورت واریز ماهیانه مبلغ پیشگفته، قادر به استفاده به موقع از این درآمدها در جهت تعمیرات و یا كمك به مدارس می باشیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزكوه اجرای طرح '3-3-6' نمودن مدارس و برنامه ریزی برای بزرگداشت هفته معلم را دیگر برنامه های این نهاد عنوان و افزود: هزار و 500 جفت كفش، 400 دست لباس و 60 بسته خواروبار با مشاركت خیرین برای توزیع در بین دانش آموزان و خانواده های بی بضاعت شهرستان توزیع شد.

تهرام/8142/1457/

سرخط اخبار جامعه