همدان- دهكده فرهنگي - توريستي گنجنامه جلوه هايي از طبيعت بكر كوهستان الوند همدان است كه براي پذيرايي از مسافران و گردشگران نوروزي آماده شده است .

بگزارش عصر شنبه ایرنا، این دهكده محیط سرسبز و دلگشایی برای مسافران نوروزی است كه به تماشای طبیعت زیبا و چشم نواز ارتفاعات الوند بویژه دشت سرسبز میشان بردازند.

تله كابین گنجنامه وسیله ای برای عزیمت به ارتفاعات كوهستانی قله ای است كه این روزها به 'عروس كوه های ایران' شهره است و زیبایی های نهفته در دل رشته كوه الوند از جمله كوه‌ها و صخره‌های بلند و آبشار زیبای گنجنامه، هر تماشاگری را جذب می كند.

احداث دهكده فرهنگی - توریستی گنجنامه با دارا بودن ده ها امكانات تفریحی از جمله سورتمه، تیرول، تعادل هوایی، بانجی جامپینگ، شهربازی، سینمای چهار بعدی، پینت بال، تریال و سنگنوردی توانسته به عنوان پایگاه مهم گردشگری استان همدان مورد توجه همگان قرار گیرد.

راه اندازی غرفه های صنایع دستی، پوشاك، عرقیجات، محصولات فرهنگی، سوغات همدان و نیز آتلیه عكاسی، رستوران های سنتی و فرنگی، كافی شاپ و دیگر غرفه های متنوع محیطی را فراهم ساخته تا گردشگران ساعاتی بیش از نیمروز را در این دهكده به استفاده مناسب از امكانات كنند.

ایجاد نمایشگاهی از عكس های قدیمی مختص شهر همدان، آداب و رسوم مردم و بافت سنتی این شهر در قالب نمایشگاه دائمی در این دهكده نیز موجبات آشنایی بیشتر گردشگران از وجه تسمیه همدان مهیا ساخته است.

رییس هیات مدیره این دهكده تورستی - فرهنگی به خبرنگار ایرنا گفت : این مجموعه فضای مناسبی مملو از شادی و نشاط برای خانواده ها فراهم ساخته است.

'سعید ترابیان' با بیان اینكه در نوروز امسال سرویس دهی بسیار مناسبی برای مسافران در مجموعه تدارك یافته است،افزود: همه قسمت های ورزشی، خدماتی، رفاهی و گردشگری مجتمع با آمادگی كامل در ایام نوروز در خدمت هم وطنان عزیز خواهد بود.

وی بیان داشت: همزمان با آغاز سال جدید فاز دوم این دهكده فرهنگی – توریستی شامل غرفه های صنایع دستی و فرهنگی، رستوران های سنتی و فرنگی، شهربازی، سینما چهار بعدی و ده ها امكانات تفریحی راه اندازی می شود.

وی از همكاری این مجتمع با كمیته گردشگری و تبلیغات استان همدان و سایر دستگاه های فعال در ایام نوروز خبر داد و افزود: برنامه های تبلیغاتی و معرفی مجتمع هماهنگ با سایر دستگاه های متولی این امر در حال انجام است و همكاری و تعامل خوبی بین بخش های خصوصی و ارگان های دولتی متولی گردشگری همدان برقرار شده است.

وی ابراز امیدواری كرد: همزمان با شروع سال نو رونق مطلوب و چشمگیر گردشگری همدان و حضور مسافران نوروزی در جای جای كهن دیار هگمتانه و پایتخت تاریخ و تمدن ایران ایجاد شود.

وی تصریح كرد: امیدواریم در نوروز امسال با ارایه خدمات مناسب و در خور شان میهمانان شهر همدان قدم استوار و مثبتی برای معرفی هرچه بهتر قابلیت های این مجموعه در چهار فصل سال برداشته شود.

ترابیان همچنین گفت: این مجموعه در كنار منطقه تاریخی گنج نامه یكی از جاذبه های توریستی و گردشگری استان همدان است و احداث و ایجاد این امكانات تاثیر زیادی در رونق صنعت توریسم این استان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین دارد.

وی با قدردانی از تلاش وافر كاركنان این مجموعه در آماده سازی بخش های مختلف در راستای سرویس دهی مناسب به مسافران گفت: ایجاد طرح های جدید فرهنگی، توریستی، خدماتی در دستور كار است و قطع به یقین تكمیل این طرح ها با هدف جلب رضایت بیش از پیش گردشگران، كمك به صنعت گردشگری استان، اشتغالزایی بیشتر و گستردگی خدمات ویژه گردشگری انجام خواهد گرفت.

551/7520

سرخط اخبار استان‌ها