تهران- در جريان سانحه اي كه براي قايق مهاجران ليبيايي پيش آمده ، 5 نفر كشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در جریان این حادثه 51 تن از حادثه دیدگان نجات داده شدند.

بر اساس این گزارش، گارد ساحلی ایتالیا اعلام كرده است كه این سانحه زمانی اتفاق افتاد كه موتور قایق مهاجران لیبیایی از كار باز ایستاد و خدمه كشتی با ارسال پیام اضطراری وضعیت خود را اعلام كردند.

این قایق لیبیایی كه در قلمروی آبهای لیبی و در فاصله 137 كیلومتری بندر جنوبی لمپدوسیا در ایتالیا قرار داشت از جانب گارد ساحلی ایتالیا امدادرسانی شد.

گفته می شود كه 51 تن از سرنشینان قایق نجات داده شدند كه از میان آنان 19 تن نیاز مبرم به كمك های پزشكی داشتند.

به گفته سخنگوی گارد ساحلی ایتالیا، نجات داده شدگان به جزیره لمپدوسا انتقال داده شدند.

ماسیمو ماچرونی در همین خصوص گفت: 'ما هنوز نمی دانیم كه سرنشینان قایق چگونه جان خود را از دست داده اند و یا اینكه قایق چه مدت زمانی را در دریا در چنین وضعیتی سپری كرده است.'

به گفته وی این قایق از لیبی عزیمت كرده و مسافران آن ظاهرا از اهالی مناطق صحرایی آفریقا هستند هرچند كه هنوز ملیت آنان مشخص نشده است.

بر اساس این گزارش، هزاران تن از مهاجران از آفریقا و آسیا كه سعی دارند از طریق دریا وارد خاك ایتالیا شوند و با قایق های پر ازدحام و نامطمئن سفر می كنند، جان خود را از دست می دهند.

به گزارش، سازمان پناهندگان سازمان ملل متحد، در سال 2011 میلادی حدود 1500 مهاجر كه اكثرا از اهالی سومالی و یا دیگر مناطق واقع در قاره آفریقا بودند، هنگامیكه سعی داشتند به سواحل كشورهای اروپایی نزدیك شوند، جان خود را از دست دادند.

**2351** 3404

سرخط اخبار جهان