۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۲۰:۵۷
کد خبر: 80044413
T T
۰ نفر

قدس - فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران از كاهش پنج درصدي ميزان تلفات تصادفات رانندگي در يازده ماهه گذشته در غرب استان تهران خبر داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ 'ناصر اصلانی' روز شنبه در رزمایش ترافیكی نوروز 91 در غرب استان تهران اظهار داشت: در یازده ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد كشته های تصادفات این منطقه 90 نفر معادل حدود 5 درصد كاهش داشته است.

وی افزود: آمار مقایسه ای مدت مذكور نشان می دهد كه تعداد مجروحان حادثه راهنمائی و رانندگی غرب استان تهران نیز حدود 38 درصد كاهش داشته است.

اصلانی خاطرنشان كرد: این كاهش بدلیل رعایت قانون و همكاری مردم با ماموران پلیس راه و راهنمایی و رانندگی بوده است.

وی با تاكید براینكه قانون جدید راهنمایی و رانندگی صرفا برای جلوگیری از تخلفات، ارتقا ایمنی رانندگی و آسایش و آرامش مردم اجرا شده، بیان داشت: بعد از اجرای این قانون از نظر كمیت، میزان تخلفات رانندگی حدود 60 درصد كاهش داشته است.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران گفت: در سطح كشور نیز طی یازده ماه گذشته در مقایسه با سال قبل دست كم سه هزار نفر آمار كشته های تصادفات رانندگی كاهش داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: پلیس در چارچوب وظایف خود با تمام وجود در خدمت كشور و مردم عزیز است.

اصلانی تاكید كرد: امروز خدمت به مردم و جامعه فقط برای قشر خاصی نیست بلكه دفاع از جان مردم وظیفه ای همگانی است.

وی با اشاره به نقش همیاران پلیس و پلیس یاران جوان در گسترش امنیت افزود: همیاران پلیس و پلیس یاران جوان در همه خانه ها حضور دارند و برای حفظ امنیت و پیشگیری از تخلفات راهنمائی و رانندگی آموزش دیده اند.

اصلانی تصریح كرد: اگر خانواده ای به مسافرت برود و پدر خانواده به هر دلیلی بخواهد تخلف كند وظیفه فرزند است كه به او گوشزد كند.

وی بیان داشت: آنچه باعث شده كه همه مردم اعم از پیر و جوان برای نجات جان انسانها و گسترش امنیت احساس وظیفه كنند، آموزه های قرآنی و بی تفاوت نبودن آحاد جامعه است.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران اظهار داشت: راحتی پلیس امروز، راحتی مردم و آرامش پلیس، آرامش مردم است.

وی با اشاره به اینكه شعار 'راحتی من آرامش و آسایش توست' توسط فرماندهی انتظامی به واحدهای ذیربط ابلاغ شده افزود: این شعار حاوی معنای فراوانی از خدمت و ایثارگری پلیس برای خدمت به مردم است.

اصلانی گفت: اگر امروز پلیس خودش را كنار مردم می بیند و می گوید من خدمتگذار مردم هستم به این دلیل است كه عظمت نظام ما بعد از پروردگار متعال با مردم پرورش یافته و این موضوع در پیروزی و موفقیت دوازدهم اسفند و انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثابت شد.

تهرام/7423/1275

سرخط اخبار جامعه