تهران- مشاور رهبرمعظم انقلاب در امور بين الملل، اتهام زني استكبار به كشورمان درباره تروريسم را كاري بيهوده دانست و تصريح كرد: آمريكا و رژيم صهيونيستي مظهر واقعي تروريسم بين الملل هستند.

'علی اكبر ولایتی' عصرشنبه درحاشیه مراسم استقبال از كاروان الی بیت المقدس در جمع خبرنگاران گفت: رژیم صیهونیستی و دولت آمریكا برای تشدید جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی ایران، به اتهام زنی روی آورده اند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی بر اتهام زنی اخیر دولت های غربی درباره نقش آفرینی ایران در برخی ترورها گفت: ایران همیشه تروریسم را نفی كرده و به این مهم نیز اهتمام می ورزد و همه می دانند كه جمهوری اسلامی بیشترین آسیب ها را از ترور خورده است.

ولایتی ادامه داد: هركس با آمریكا و رژیم غاصب صیهونیستی مخالفت كند، به آن اتهام تروریسم می زنند و این را باید اذعان كرد كه تروریسم واقعی همان آمریكا و رژیم صیهونیستی هستند زیرا به گفته خودشان مخالفان خود را از طریق ترور از بین می برند.

مشاور رهبرمعظم انقلاب در امور بین الملل، اتهام افكنی ها توسط استكبار علیه جمهوری اسلامی را نوعی تشدید جنگ روانی علیه ایران دانست و اظهار داشت: این وصله ها هرگز به جمهوری اسلامی ایران نمی چسبد و ما با افتخار تروریسم و حامیان آن را نفی می كنیم.

** بیداری‌ اسلامی به جای بهار عربی به كار برده شود

ولایتی در پاسخ به پرسش یكی از خبرنگاران درباره تاثیرات بهار عربی در خاورمیانه نیز خاطر نشان كرد: با اصطلاح بهار عربی موافق نیستم زیرا این بیداری اسلامی و بهار اسلامی نام دارد.

وی افزود: مردم جهان عرب در كشورهایی همچون مصر و تونس بر احیای ارزشهای اسلامی روی آورده اند و اكثریت رای های داده شده در صندوقها به اسلام گراها و تفكرات اسلامی بوده است و استفاده اصطلاح بهار عربی به جای بیداری اسلامی، اقدامی از سوی غربی ها است.

این كارشناس مسایل بین المللی درعین حال تصریح كرد: ما امیدواری بسیاری به این بیداری اسلامی داریم و با یاری خدا به طور قطع گامهای بیشتری در این كشورها برای احیای ارزشهای اسلامی و دفع شر صیهونیست ها صورت خواهد گرفت.

**غربیها حامی مردم سوریه نیستند دنبال شكستن زنجیره مقاومت دربرابر صیهونیستها هستند

مشاوره رهبرمعظم انقلاب در امور بین الملل درباره دخالت غربی ها در سوریه گفت: دخالت غربی ها برای حمایت از مردم سوریه نیست، بلكه برای شكستن زنجیره مقاومت در برابر صیهونیست ها است.

ولایتی دولت سوریه را پیشتاز مبارزه با رژیم صهیونیستی و حامی مقاومت لبنان در منطقه عربی خواند و گفت: دولتهای غربی به هیچ وجه حامی مردم سوریه نیستند و تنها خواهان ساقط كردن بشار اسد و تفكرات مبارزه با رژیم صهیونیستی هستند.

وی افزود: این واضح است كه پشت میانجی گری های غربی ها در مساله سوریه هیچ حسن نیتی وجود ندارد و آنان قصد فشار به سوریه در صحنه بین المللی را دارند.

**عزم عمومی برای آزادی فلسطین در حال انجام است

این كارشناس ارشد مسایل بین المللی درخصوص كاروان آسیایی الی بیت المقدس كه امروز در تهران حضور یافته بود، گفت: این كاروان نشان می دهد كه عزم عمومی اسلامی برای آزادی فلسطین و بیت المقدس صورت می گیرد.

ولایتی اظهار داشت: حضور این كاروان تشكیل شده از جوانان مسلمان كشورهای آسیایی حركتی نمادین، مردمی و خودجوش را نشان می دهد كه بسیار ارزشمند است.

تهرام/7261/3377/1275