فيروزكوه- امام جمعه شهرستان فيروزكوه گفت: مسؤولان نظام در سال جديد خدمت شايسته به ملت هوشيار، دشمن شناس و موقعيت شناس ايران اسلامي را سرلوحه كار خود قرار دهند.

حجت الاسلام و المسلمین 'عبدالعلی استیری' روز شنبه در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان فیروزكوه در سال 90 با تبریك پیشاپیش فرارسیدن عید نوروز و بهار طبیعت، اظهار داشت: سال 90 را با تمامی فراز و نشیب های آن پشت سر گذاشتیم، سالی كه بر اساس مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی از سوی مقام معظم رهبری سال جهاد اقتصادی نامیده شد.

وی جهاد را به معنای تلاش مستمر جهت رسیدن به یك هدف بزرگ توصیف نمود و گفت: البته این امر فقط به معنای تلاش جهادگونه در بعد اقتصادی نیست، بلكه همه ابعاد وجودی از جمله اخلاقیات، عبادت، تربیت و . . . را نیز شامل می شود.

امام جمعه فیروزكوه ویژگی نخست جهاد را هوشیاری عنوان نمود و با اشاره به خطبه ششم نهج البلاغه و فرموده امیر المؤمنین (ع) كه 'به خدا قسم من مثل كفتار نیستم كه صیاد با آهنگ های موزون هوشیاری اش را گرفته و او را صید می كند'، افزود: هر عملی كه از انسان سر می زند اگر از روی هوشیاری نباشد با شكست مواجه می شود و این موضوعی است كه در مواجهه با دشمنان باید با دقت مد نظر داشته باشیم.

وی موقعیت شناسی را خصیصه دوم فعالیت جهاد گونه برشمرد و خاطرنشان كرد: شناخت موقعیت خود و دشمنان و انجام امور از روی علم، آگاهی، بصیرت و موقعیت شناسی، مطلب بسیار مهمی است كه مخصوصا مسؤولان نظام باید توجه لازم را به آن مبذول دارند كه در غیر این صورت از هدف اصلی دور شده و شكست خواهند خورد.

حجت الاسلام والمسلمین استیری دشمن شناسی را دیگر مشخصه مهم فعل و عمل جهادی عنوان و تصریح كرد: در این برهه حساس زمانی، دشمن شناسی از مباحث مهم و محوری است به گونه ای كه اگر برنامه محور باشیم ولی از توطئه های دشمنان آگاه نباشیم، با شكست مواجه خواهیم شد.

وی ادامه داد: نگاهی به تاریخ صدر اسلام و شكست جبهه حق در برخی ادوار، نشاندهنده عدم شناخت دشمن و توطئه های آنان است و امروز نیز كه نهال انقلاب به ثمر نشسته انقلاب اسلامی با انواع و اقسام معاندان داخلی و خارجی مواجه است، لذا شناسایی دشمنان و نقشه های شوم آنان از وظایف آحاد جامعه است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان فیروزكوه با تقدیر از حضور حماسی مردم در یوم الله 22 بهمن و انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی علی رغم تبلیغات منفی و گسترده رسانه های بیگانه، گفت: ملت هوشیار ایران اسلامی نشان دادند كه دشمن را شناخته اند و لذا با حضور دشمن شكن خود سیلی سختی بر پیكره بدخواهان زدند و نقشه هایشان را نقش بر آب كردند.

وی افزود: خداوند متعال را شاكریم كه زمینه انتخاباتی آرام و افتخار آفرین برای نظام، انقلاب، امام راحل و مقام عظمای ولایت را فراهم نمود و این مهم جز با تلاش و جدیت همه مردم، مسؤولان و دلسوزان نظام دست یافتنی نبود.

حجت الاسلام و المسلمین استیری ابراز امیدواری كرد در آغاز سال جدید با نگاهی به گذشته، خود را سنجیده و محاسبه نفس داشته باشیم و با خدای خد عهد ببندیم كه با خدمت به خلق خدا و باز كردن گره از مشكلات مردم، در جهت كسب رضای پروردگار عالم و حضرت ولی عصر (عج) گام برداریم.

تهرام/8142/1457/

سرخط اخبار سیاست