۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۲۰:۱۶
کد خبر: 80044395
T T
۰ نفر

لندن - دهها نفر از بحريني هاي مقيم انگليس عصر شنبه با تجمع در مقابل سفارت بحرين در لندن 'جنايات رژيم آل خليفه' را محكوم كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تجمع كنندگان در مقابل سفارت بحرین با سردادن شعارهایی چون 'مرگ بر آل خلیفه'، 'مرگ بر آل سعود'، 'بحرین را آزاد كنید' و 'نقض حقوق بشر در بحرین را متوقف كنید' از دولت های غربی بویژه انگلیس و آمریكا خواستند سكوت خود را در قبال سركوب مردم بحرین بشكنند و به حمایت های خود از رژیم آل خلیفه پایان دهند.

آنان همچنین پرچم های بحرین، پلاكاردهای متعدد ضد دولتی و ضدسعودی و عكس های برخی از كشته شدگان و زندانیان سیاسی بحرین را در دست داشتند. بر روی یكی از پلاكاردهای بزرگی كه در مقابل سفارت بحرین به معرض نمایش گذاشته شده بود، این جمله جلب توجه می كرد: كشتار كودكان را متوقف كنید.

هفته گذشته سالگرد حضور نیروهای نظامی عربستان سعودی در بحرین و حمله شبانه نیروهای امنیتی به میدان مروارید منامه بود كه حاضران در مقابل سفارت بحرین یاد كشته شدگان آن حمله را گرامی داشتند و خواستار پایان اشغال بحرین توسط نیروهای سعودی شدند.

تجمع كنندگان همچنین بر ادامه اعتراضات مردمی تا سرنگونی رژیم آل خلیفه، ضرورت خروج فوری نیروهای عربستان از بحرین و همچنین محكومیت سكوت مجامع بین المللی و دولت های غربی در قبال نقض حقوق بشر در آن كشور تاكید كردند.

در پایان این تجمع، گروهی از بحرینی های مقیم انگلیس به سمت سفارت عربستان سعودی در لندن راهپیمایی كردند تا پیام خود را به گوش دیپلمات های سعودی نیز برسانند.

اروپام**345

سرخط اخبار جهان