۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۲۰:۰۸
کد خبر: 80044386
T T
۰ نفر

تهران – دستورالعمل برنامه پزشك خانواده و نظام ارجاع در مناطق شهري موسوم به نسخه 02 در جلسه امروز (شنبه) شوراي‌عالي سلامت و امنيت غذايي به رياست معاون اول رييس جمهوري، به تصويب رسيد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، برنامه پزشك خانواده و نظام ارجاع در مناطق شهری (نسخه 02) كه قرار است در تمام نقاط كشور اجرا شود، موجب دسترسی آسان آحاد مردم به خدمات بهداشتی و درمانی و كاهش پرداخت مستقیم هزینه‌ها از جیب مردم شده و زمینه ارتقاء سلامت را در سطح كشور فراهم خواهد كرد.

در این جلسه همچنین نقشه تحول نظام سلامت مبتنی بر الگوی اسلامی _ ایرانی پیشرفت نیز به عنوان نقشه‌ای برای جهت گیری‌ها و حركت‌های لازم در راستای تحول بنیادی در سلامت كشور به تصویب رسید.

در این نشست برای اطلاع‌رسانی شفاف و تقویت دانش همگانی در زمینه بهداشت محیط زندگی و كار و پایش عوامل محیطی بیماری‌ها، طرح سامانه جامع اطلاعات بهداشت محیط كشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد طی مدت معینی این سامانه ایجاد شود.

تدوین سند ملی ایمنی و سلامت روغن‌های خوراكی و اصلاح الگوی مصرف و همچنین بررسی ساز و كارهای تجهیز مركز تحقیقات حلال به عنوان یك پروژه ملی كه به موضوع حلیت و حرمت فرآورده‌های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشكی می‌پردازد از دیگر موضوعاتی بود كه در این جلسه مطرح و مورد تصمیم‌گیری قرار گرفت.

سیام*2023* 1568

سرخط اخبار سیاست