تهران- معاون بين الملل امور مجلس شوراي اسلامي در جمع اعضاي كاروان 'الي بيت المقدس'حركت هاي حاميان مردمي آزادي فلسطين را با عنوان ارتش هاي بدون سلاح نام گذاري كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'حسین شیخ الاسلام' عصر شنبه در جمع اعضای كاروان 'الی بیت المقدس' در مجتمع 13 آبان گفت: امیدواریم حركت این كاروان كه از جوانان مسلمان آسیایی تشكیل شده به ثمر بنشیند.

وی افزود: حركت این كاروان در راستای بیداری اسلامی مردم منطقه و برای آزادی فلسطین به وقوع پیوسته كه این مهم هم در ریشه الگو برداری از انقلاب اسلامی ایران شكل گرفته است.

شیخ الاسلام، انقلاب اسلامی ایران را مردمی ترین انقلاب در سده های اخیر خواند و گفت:‌ انقلاب اسلامی ایران امروز موجب شده تا مردم مسلمان پس از سه دهه به الگوبرداری بپردازند و اكنون این كاروان نیز دنباله روی همان موضوع است.

رییس كاروان جهانی الی بیت المقدس خطاب به اعضای این كاروان اظهار داشت: شما با این حركت قدمی در سرنگونی رژیم غاصب صیهونیستی برداشته اید و نیت عدالت خواهانه خود را به گوش جهانیان رسانده اید.

وی ادامه داد: امروز شما با این حركت در راه استفاده از راه جدیدی هستید كه مردم ایران 34 سال قبل برای رسیدن به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از آن استفاده كردند.

كاروان جهانی 'الی بیت‌القمدس' متشكل از جوانان مسلمان كشورهای آسیایی از 19 اسفند سفر خود را به كشورهای منطقه آغاز كرده و طی روزهای گذشته وارد كشورمان شد.

اعضای این كاروان شب گذشته (جمعه شب ) با حضور در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، به مقام شامخ امام راحل ادای احترام كردند.

همچنین كاروان جهانی 'الی بیت‌المقدس' بعداز ظهر امروز -شنبه- در مجتمع 13 آبان تهران گردهم آمدند . سخنرانان این اجتماع 'علی اكبر ولایتی' و'حسین شیخ الاسلام' بودند.

تهرام /7261/1144

سرخط اخبار سیاست