اصفهان-فرمانده انتظامي استان اصفهان گفت: پليس اين استان براي ايجاد آرامش مسافران و گردشگران در سفرهاي نوروزي و تحقق شعار ناجا با عنوان 'بهار من آرامش و رضايت تو' آمادگي كامل دارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار 'حسن كرمی' در حاشیه رزمایش نوروزی این فرماندهی اظهار داشت: 118 تیم شامل گشت پلیس راه، نیروهای امدادی و اداره راه و ترابری از امروز در تمامی راه های شهری و برونشهری استان مستقر می شوند.

وی افزود: طرح نوروزی پلیس راه تا 15 فروردین ادامه دارد و در این ایام با قاطعیت تمام با رانندگان متخلف برخورد و به طور كلی كنترل جاده ها جدی تر و قوی تر از سال های گذشته انجام خواهد شد.

وی تاكید كرد: در این طرح، همیاران پلیس، دوچرخه سوارن پلیس راهور، یگانهای خودرویی و موتوری پلیس راهور و راه استان، خودروهای انتظامی شهر، آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر، اداره راه و ترابری، اتوبوسرانی، تاكسیرانی و امداد خودرو حضور دارند.

سردار كرمی تصریح كرد: هدف از اجرای رزمایش، هماهنگی نیروها و یگانهای امداد رسانی در عرصه ترافیك و همدلی همگان برای تحقق شعار نوروزی پلیس است.

وی خاطرنشان كرد: ما با آمادگی كامل و با بكارگیری تمام نیرو، امكانات و تجهیزات خود تلاش می كنیم تا مردم نوروز خوبی را سپری كرده و با آرامش و رضایت خاطر به سفر بروند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان، آشكار سازی نقاط حادثه ساز، كنترل ناوگان اتوبوسرانی مسافربری به روش های محسوس و نامحسوس، انجام تست اعتیاد از رانندگانی كه مرتكب تخلفات حادثه ساز می شوند و جلوگیری از سفر خودروهای رانندگانی كه مرتكب تخلفات حادثه ساز شوند را از دیگر برنامه ها در نوروز 91 بیان كرد.

وی اظهار داشت: پلیس به منظور جلوگیری از بروز واژگونی ناشی از خواب آلودگی و خستگی رانندگان، امسال هم همانند سال گذشته در جاده های استان اقدام به راه اندازی ایستگاه های امنیت و سلامت می كند.

رییس پلیس استان اصفهان افزود: در این ایستگاه ها به خودروهایی كه از محورهای ورودی استان عبور می كنند بسته های فرهنگی و بروشورهای هشداردهنده ارایه شده و در مورد رعایت اصول و قوانین رانندگی برای یك سفر خوب و خوش راهنمایی می شوند.

این مقام مسوول در مورد برنامه های پلیس استان برای جلوگیری از خواب آلودگی رانندگان در ایام نوروز بیان كرد: در كنار ایستگاه های پلیس، فضاهایی نیز ایجاد شده تا رانندگان به استراحت بپردازند.

وی اضافه كرد: برای تشویق رانندگان به منظور توقف و استراحت در این مكان ها اجرای برنامه های شاد و متنوع شامل تئاتر عروسكی و موسیقی محلی نیز در نظر گرفته شده كه این برنامه ها با هماهنگی دستگاه های فرهنگی به صورت صبح و عصر اجرا می شود.

سردار كرمی خاطر نشان كرد: در همین راستا برای جلوگیری از خواب آلودگی رانندگان در هنگام شب نیز از چراغ های گردان و ابزارهای هشداردهنده در جاده ها استفاده شده است.

8114/1724/7428

سرخط اخبار استان‌ها