پاريس - شماري از مسلمانان و شيعيان مقيم فرانسه با تجمع در نزديكي سفارت عربستان سعودي در پاريس خواستار خروج نظاميان اين كشور ازخاك بحرين و پايان يافتن خشونت ها در آن شدند.

به گزارش ایرنا، دهها تن از تظاهركنندگان عصر شنبه با سردادن شعارهایی سكوت مجامع جهانی دربرابرسركوب خونین قیام مردم بحرین ازسوی نظامیان سعودی را محكوم كرده و خواستار واكنش مجامع جهانی دراین زمینه شدند.

تجمع كنندگان با سردادن شعارهایی نسبت به حضور نظامیان سعودی دربحرین افزودند: مردم بحرین درحالی كه تنها از راههای مسالمت امیز خواستار اصلاحات در كشور بودند دست به تظاهرات واعتراض زدند كه متاسفانه خواسته های مشروع آنان با چراغ سبز كشورهای غربی به سركردگی آمریكا و صهیونیست ها درسكوت خبری كامل رسانه ای جهان در نطفه خفه شد.

تجمع كنندگان گفتند حاكمان سعودی در حالی نیروهای نظامی به بحرین اعزام می كنند كه این كشور خود كاملا به طرق دیكتاتوری اداره شده و كوچكترین خبری از دمكراسی و آزادی بیان در آن نیست.

تظاهركنندگان همچنین سكوت خبری كشورهای غربی را درمواجهه با واقعیت های بحرین محكوم كرده و افزودند: متاسفانه كشورهای غربی از جمله فرانسه نسبت به آزادیخواهی و قیام های مردمی در كشورهای اسلامی سیاست دوگانه ای را در پیش گرفته اند.

آنها با اشاره به مسئله سوریه نیز گفتند: رسانه های غربی همگام با مسوولان این كشورها كه نسبت به تحریك و تجهیز شورشیان علیه دولت بشار اسد اقدام می كنند، اخبار وارونه ای نیز از واقعیت های این كشور به اطلاع مخاطبان خود می رسانند.

تجمع كنندگان همچنین به شهادت رسیدن امام جماعت شیعیان دربروكسل در یك عملیات تروریستی را محكوم كردند.

اروپام **1495**1423

سرخط اخبار جهان