شميرانات - فرمانده ناحيه مقاومت بسيج جماران از اعزام 2900 نفر از شهروندان شميراني به مناطق عملياتي جنوب خبر داد و گفت: ‌اولين كاروان راهيان نور محلات شهرستان شميرانات امروز (شنبه) به مناطق عملياتي جنوب اعزام شدند.

سرهنگ 'علی سالم' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: این افراد در چند مرحله تا پایان تعطیلات نوروزی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.

وی گفت: ‌این كاروان ها به مدت چهار روز در مناطق عملیاتی دوكوهه، فكه، فتح المبین، شلمچه و طلاییه حضور می یابند.

سالم، اجرای برنامه های فرهنگی را از جمله برنامه های اجرایی برای كاروان های راهیان نور دانست و گفت:‌ این افراد در مناطق عملیاتی جنوب در رزمایش نیز شركت خواهند داشت.

فرمانده ناحیه مقاومت جماران، برنامه های فرهنگی را شامل برگزاری نمایشگاه فرهنگی، برگزاری مسابقات دلنوشته و مسابقات پیامكی، اجرای تئاتر و قرائت ادعیه از جمله دعای ندبه، ‌كمیل و زیارت عاشورا را از ویژه برنامه های فرهنگی در این اردوها عنوان كرد.

وی خاطر نشان كرد: مستند راهیان نور نیز برای اولین بار از زمان حركت كاروان ها تا پایان دوره و حضور در مناطق عملیاتی تهیه شده و به صورت كلیپ در اختیار شركت كنندگان قرار می گیرد.

سالم گفت: نمایشگاهی از دلنوشته های افراد حاضر در این مناطق نیز برگزار شده و دلنوشته ها به صورت لوح فشرده در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

فرمانده ناحیه مقاومت جماران با بیان اینكه ‌در سال جاری كاروان های راهیان نور دانش آموزی در دو مرحله به این سفر معنوی اعزام شدند، خاطر نشان كرد: ‌دانش آموزان در قالب طرح های مدرسه تا مدرسه و دوره های آمادگی دفاعی به این سفر اعزام شدند.

وی بیان داشت:‌ در بخش دانش آموزی 550 نفر از دانش آموزان دختر به این اردوها اعزام شده و در مرحله دوم نیز در اردیبهشت ماه 550 دانش آموز پسر به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.

فرمانده ناحیه مقاومت جماران برگزاری اردوهای راهیان نور را در زنده نگه داشتن یاد و خاطرات شهدای دفاع مقدس موثر دانست و افزود‌: برگزاری این اردوها در حفظ و احیای فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل امروز ضروری است.

ترام/7244/1275

سرخط اخبار فرهنگ