نير ، اردبيل - فرماندار نير گفت: تمام امكانات و تجهيزات اين شهرستان براي مسافران در راه مانده نوروزي بسيج شد.

سیدحمید عباداللهی روز شنبه در بازدید از اسكان یافتگان در پایگاه امداد و نجات گردنه صایین جمعیت هلال احمر نیر افزود: بارش برف موجب شده بسیاری از وسایط نقلیه در جاده اصلی گردنه صایین و جاده های روستایی گیر كنند.

وی گفت: هم اكنون مكان های مناسب برای این مسافران تدارك دیده شده و ستاد مدیریت بحران این شهرستان در

ارایه خدمات به صورت شبانه روزی در آماده باش قرار دارد.

فرماندار نیر اظهارداشت: 320 مسافر در پایگاه هلال احمر و مدارس آموزش و پرورش و راهدارخانه این شهرستان اسكان یافته اند و بسته های غذایی بین آنها توزیع شده است.

وی گفت: یك دستگاه اتوبوس حامل دانش آموزان دوم متوسطه راهیان نور كه به طرف اردبیل در حركت بود به دلیل قفل كردن ترمز خودرو تپه كنار جاده برخورد و در برف گیر كرد و این حادثه خوشبختانه مصدومی به همراه نداشت.

وی افزود: هم اكنون راه ارتباطی90 راه روستای این شهرستان مسدود است و ماموران راه و ترابری برای بازنگهداشتن این راهها تلاش می كنند.

عسگر فرجی رییس جمعیت هلال احمر نیر هم گفت: 50 دستگاه خودروی سبك و سنگین به دلیل بارش برف و كولاك در برف گیر كرده بودند و این امر موجب ترافیك سنگین دو كیلومتری در گردنه صایین شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا وی به آماده باش كامل نیروهای امدادی این جمعیت برای یاری ساندن به مسافران نوروزی و اهالی روستاهای اطراف اشاره كرد و افزود: سه دستگاه آمبولانس ، دو دستگاه خودروی امدادی و یك دستگاه ست نجات بصورت شبانه روزی در خدمت مردم هستند.

594/7116/530

سرخط اخبار استان‌ها