خلخال ، اردبيل - به دستور فرماندار خلخال تمام خودروهاي دولتي موجود در شهر خلخال امروز با جابه جايي شهروندان در سطح خيابانها و معابر شهر به كمك شهروندان و اهالي شهر خلخال آمدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا در حالی كه بارش برف سنگین همراه با كولاك شدید همجنان به قوت خود در منطقه باقی بوده و اجازه استفاده از خودروهای محبوس شده در پاركینگ خانه ها را به اهالی شهر خلخال نمی دهد فرماندار خلخال امروز دستور به جابجایی شهروندان از طریق خودروهای دولتی داد.

ذبیح الله عبداللهی به خبرنگار ایرنا گفت: راه ارتباطی تمام روستاهای شهرستان خلخال همچنان مسدود بوده و تلاش راه داران برای بازگشایی راههای بین شهری و در مواردی نجات جان گرفتار شدگان در برف و كولاك خلخال همچنان ادامه دارد.

وی گفت: از شب گذشته با كمك راهداران اداره راه و ترابری و نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر خلخال تعداد زیادی از مسافرین گرفتار شده در بین راهها از چنگال برف و یخ نجات یافته و پس از اسكان موقت به مقصد خود هدایت شدند.

وی افزود: با كمك همین نیروها چند زن باردار در سطح روستاهای صعب العبور شهرستان به بیمارستان شهر منتقل

شده اند كه همه این كمك ها و امدادرسانی در شرایط سخت وبسیار دشوار صورت گرفته و زنان بارداری كه از درد زایمان در رنج بودند و احتمال داشت جان خود و بچه را از دست بدهند با تلاش شبانه روزی امدادگران و راهداران نجات یافته اند.

وی گفت: ادامه بارش برف همراه با كولاك شدید در حال حاضر توان راهداران را در بازگشایی راههای روستایی كاهش داده و در چنین شرایط هوایی امكان بازگشایی راههای روستایی مسدود شده وجود ندارد.

وی اظهارداشت: به دلیل نبود خودروهای عمومی حمل و نقل درون شهری از جمله كمبود تاكسی در سطح شهر تا زمانی كه هوا به شرایط عادی خود باز نگشته خودروهای دولتی در خدمت جابجایی شهروندان خلخال خواهند بود.

فرماندار خلخال از همه دارندگان دستگاههای سنگین برفروبی و پیمانكاران مجری پروژه های راهسازی شهرستان خواست با توجه به محدودیت دستگاههای سنگین برفروبی شهرستان و وسعت بارش سنگین برف در منطقه به كمك اداره راه و ترابری خلخال آمده و در امر برفروبی و بازگشایی راههای ارتباطی بین شهری و روستایی خلخال راهداران را یاری كنند.

در عین حال بر اساس آخرین گزارش دریافتی از اداره هواشناسی خلخال ارتفاع برف در شهر خلخال به بیش از 50 سانتی متر رسیده و بارش برف به همراه كولاك در سطح شهر میدان دید را به حداقل كاهش داده است.

594/7119/530/

سرخط اخبار استان‌ها